archive21 Shtator, 2022 - 17:54

Tech

Zvicra me çmimin më të lirë të iPhone 14 në Evropë

Faqja e konsumatorit Hellosafe tregon se, me 1049 franga, Zvicra ka çmimin më të ulët zyrtarisht në Evropë. Është një dukuri shumë e rrallë që një produkt i konsumit në Zvicër të jetë më i lirë se kudo në Evropë. Por ky është rasti me modelin më të ri të...
Lajme

Zelensky: Bota nuk do ta lejojë Rusinë t’i përdorë armët bërthamore

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ftoi pasditen e sotme Perëndimit të mos ‘shantazhohet’ nga deklaratat e Vladimir Putinit. Më herët gjatë ditës, Putin konfirmoi se Rusia do ‘të mobilizojë pjesërisht’ rezervistët dhe bëri komente të papërshtatshme për armët bërthamore. Në përgjigjje ndaj këtyre deklarateve, Zelensky tha për të përditshmen gjermane...
Lajme

Fillon të bjerë bora e parë në Kosovë, ja në cilin qytet

Ashtu siç është paralajmëruar, në viset malore kanë nisur reshje bore. Fjollat e para të borës kanë rënë në Stankaj të Rugovës. Në fotografitë e dërguara në adrestë të MetoBallkan shihen reshjet e para estetike të borës në këtë pjesë të vendit. Sipas Prishtina Weather, Sot në vendin tonë pritet...
1 2 3 4
Page 2 of 4