archive21 Shtator, 2022 - 23:20

Lajme

Haradinaj: Në përballje me Serbinë jam gjithmonë me Kurtin

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se shpreson që kryeministri Kurti mos të gabojë në procesin e dialogut me Serbinë. Sipas tij, çfardo dështimi i mundshëm do të kishte pasoja afatgjate. “Nuk shpresoj që Kurti gabon në dialog. Çfarëdo dështimi i mundshëm në dialog ka pasoja afatgjata”, u shpreh...
Lajme

Njeriu që dyshohet se planifikoi ta vrasë kryeministrin Albin Kurti kyçet live në TV

Në emisionin Presing të Televionit 7 është duke u folur për Prekë Kodrën, i cili dyshohet se ka planifikuar ta vrasë kryeministrin Albin Kurti dhe deputetin e PDK-së, Xhavit Haliti. Gjatë intervistës, gazetari nga Shqipëria, Artan Hoxha sugjeroi regjinë e televizionit që ta telefonojnë Kodrën. Megjithatë, pasi u përgjigj në...
ShowBiz

“Si ia kom fut thikë n’kry, ka kcy gjaku….”, banori i ‘It’s my home’ tregon si e sulmoi një person

Reality show “It’s my home” mori vëmendje të madhe për shkak të dhunës që u promovua nga banorët. Pas raportimit të mediave për skenat degjeneruese dhe ofendimet në këtë program, Komisioni i Pavarur i Mediave vendosi që të ndalojë transmetimin e tij në televizion. Banorët gjatë diskutimeve me njëri-tjetrin janë...
Lajme

Basha: Nuk pendohem për ato që ia thashë Jasharajt

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka thënë se nuk pendohet për përplasjen verbale që pati të mërkurën me kryetarin e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), Rrahman Jasharaj gjatë mbledhjes së komisionit parlamentar për Arsim. Në emisionin “Sonte me Rronin” në KTV, të mërkurën, Basha ka...
Lajme

Dardan Molliqaj del në rrenë, Kurti s’u takua me Trëndafilovën

Dhomat e Specializuara në Hagë, kanë mohuar se kryetarja, Ekaterina Trendafilova, ka zhvilluar sot takim me kryeministrin kosovar, Albin Kurtin. Kjo hedh poshtë pretendimet e PSD-së dhe kreut të saj, Dardan Molliqajt, për siç tha se Trendafilova pati sot takim të fshehtë me Kurtin. ”Është e vërtetë që presidentja Ekaterina...
Lajme

Qeveria ia lë fajin SBAShK’ut: Pas takimit, ata thanë se greva vazhdon

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim Drejtoreshën Evropiane të Komitetit Evropian të Sindikatave për Arsim (ETUCE), Susan Flocken, së bashku me përfaqësuesit e Këshillit Grevist. Pas këtij takimi që nuk prodhoi rezultat, Zyra e Kryeministrit lëshoi një komunikatë për media. Sipas ZKM-së, Kurti potencoi rëndësinë e mësimdhënësve...
Lajme

Jep dorëheqje nga Kuvendi deputetja e VV-së

Vasfije Krasniqi, ka dhënë dorëheqje nga funksioni i deputetës së Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin e ka konfirmuar vet Krasniqi, në një njoftim në Facebook. Njoftimi i plotë: Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës, Duke qenë se jam në një trajtim mjekësor, dhe si rezultat...
1 2 3 4
Page 1 of 4