archive18 Shtator, 2022 - 23:08

Lajme

Arrin bora e parë në Kosovë

Ka rënë bora e parë në Kosovë për këtë vit. Kjo ka ndodhur në bjeshkët Ishtedimit, afër kufirit me Malin e Zi, shkruan Meteo Ballkan. “Fjollat e para të borës në Kosovë, në bjeshkën e Ishtedimit shumë afër kufirit me Malin e Zi sot në mëngjes”, thuhet në njoftimin e...
Lajme

Shtrohet pllaka e dytë e xhamisë qendore në Prishtinë

Është shtruar sot pllaka e dytë e xhamisë qendrore në Prishtinë. Punët në ndërtimin e kësaj xhamie po rrjedhin sipas planit. Pas një zvarritje 10-vjeçare, në qershor të këtij viti, komuna e Prishtinës lëshoi lejen ndërtimore për ndërtimin e objektit të Xhamisë në lagjen “Ulpianë” në Prishtinë. Punimet filluan në...
ShowBiz

Robert Bojaj ndahet nga gruaja

Çifti i njohur nga publiku shqiptar, Robert Bojaj dhe Getoarbë Mulliqi janë ndarë. Sipas Prive ata i kanë dhënë fund martesës së tyre. Çifti që janë prindër të një vajze kanë hequr të gjitha gjurmët e njëri-tjetrit në rrjete sociale. Arsyet mbesin private të tashmë ish-çiftit....
Lajme

Nagavci pas takimit me Avokatin e Popullit: Greva e ka humbur çdo kuptim, SBASHK-u e ka shndërruar në objektiv në vete

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci thotë se edhe pas takimit me Avokatin e Popullit, kanë shprehur gatishmërinë për të vazhduar dialogun në mënyrë që të fillojë sa më shpejt procesi mësimor, raporton GazetaBlic. Përmes një shkrimi në “Facebook”, Nagavci thotë se pas takimit me avokatin e popullit, kanë pritur që...
Lajme

Grevat në arsim, vjen reagimi i Avokatit të Popullit

Avokati i Popullit, Naim Qelaj ka reaguar pas grevës që po vazhdon në arsim. Ai bën thirrje që të dy palët të gjejnë zgjidhje për të dal nga kjo situatë. “Në fund, për diskutimet dhe çështjet e ngritura në mes palëve, Avokati i Popullit iu ka dërguar palëve, që të...
Lajme

Iku i nxehti, bëhuni gati për masa më të ftohta ajrore

Rrymimet ajrore kanë ndryshuar këtë fundjavë dhe ato të nxehta jugore e jugperëndimore janë zëvendësuar nga rrymime të ftohta nga veriu e verilindja të cilat erdhën pas kalimit të frontit të ftohta natën e kaluar. Pas kalimit të frontit sot moti u stabilizua dhe kemi rreze të shumta diellore, por...
Lajme

Shikoni si duket nga hapësira tajfuni i fuqishëm që goditi Japoninë

Nanmadol, një nga tajfunet më të fuqishëm që ka goditur ndonjëherë Japoninë, zbarkoi sot në ishullin jugor të Kyushu, njoftoi Agjencia Meteorologjike Japoneze (JMA), duke paralajmëruar për erëra të forta dhe valë të larta. Tajfuni i katërmbëdhjetë i Paqësorit këtë sezon dhe deri tani më i madhi që ka goditur...
Lajme

Putin humb një tjetër aleat: Tani nuk është koha për luftë

Kryeministri indian Narendra Mod duket se ka kundërshtuar drejtpërdrejt pushtimin rus në Ukrainë, duke i thënë Presidentit rus Vladimir Putin se tani nuk është koha për luftë. Duke folur në një takim në Uzbekistan, kryeministri indian kritikoi hapur luftën e Rusisë kundër Ukrainës dhe shprehu mosmiratimin e tij për operacionet...
ShowBiz

Ju kujtohet ‘Luis Davidi’ te ‘Kassandra’, si duket tani

Shumë nga ne e mbajmë mend telenovelen e sukseshme latine "Kassandra", e realizuar midis Tetorit 1992 dhe Majit të vitit 1993, të cilën shumë prej nesh patëm rastin ta shikonim gjatë viteve 1997/1998. Derisa publiku i dashuronte pamasë dy protagonistët kryesorë Kasandrën e cila luhej nga aktorja Kasandra (Coraima Torres)...
1 2 3 4
Page 1 of 4