archive17 Shtator, 2022 - 23:33

Lajme

Ky do të jetë moti për ditën e diel

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se dielën do mbajë mot relativisht i qetë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-19 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes....
ShowBiz

Dukej se ishte mangu… Ndodhi edhe kjo në “Its My Home”

Emisioni “It’s my home” vazhdon me qenë në disa titujt e mediave në vend ku personazhet e këtij emisioni janë komentuar me të madhe për shkak të veprimeve të tyre, shkruan Pemajetes.com. Banorja e “Its My Home” Dodo, duket se ka edhe një aftësi fizioterapueutike. Në një video të publikuar...
Lajme

Lushtaku: Kryeministri nuk duhet të luaj me ndjenjat e popullit

Deputeti Mergim Lushtaku ka komentuar deklaratën e kryeministrit Albin Kurti për të përditshmën kroate “Vecernji list”, ku tha se nuk përjashtohet mundësia e nisjes së një lufte në Kosovë. Lushtaku përmes një shkrimi në Facebook tha se kryeministri nuk duhet të luaj me ndjenjat e popullit, meqë prezenca e ShBA-së...
Lajme

Derrat e egër i afrohen Prishtinës

Derrat e egër po shihen me të madhe kohëve të fundit në disa pjesë malore të Prishtinës. Numri i këtyre kafshëve u rrit dukshëm muajve të fundit, derisa arsye për këtë po menohet të jetë ndalesa e gjuetisë. Megjithkëtë, dikush që takimin me to e ka pothuajse të pëditshëm po...
Interesante

Nostradamusi, parashikimet që i dolën dhe ato që pritet të ndodhin

Mister mbeten fuqitë e parashikimit të Nostradamusit. “Profecitë” e tij kanë habitur shumë njerëz përgjatë shekujve. Në një libër, Nostradamusi ka lënë parashikimet e tij në një formë të hapur dhe me interpretime të ndryshme dhe ndërkohë që vitet kalojnë ngjarjet marrin rëndësinë e tyre. Ndërkohë ata që kundërshtojnë parashikimet...
1 2 3 4
Page 1 of 4