archive16 Shtator, 2022 - 23:43

ShowBiz

Kjo është banorja e re e “It’s my home”

Një reality show ka nisur para pesë ditësh në “First Chanel” i quajtur “It’s my home”. Ky format ka tërhequr vëmendjen e publikut. Për shkak të skenave të dhunës dhe ofendimeve KPM ka vendosur që t’i ndalet transmetimi televiziv “It’s My Home”. Por, sot banorëve të kësaj shtëpie iu bashkua...
Lajme

Aksident në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, ka të lënduar

Një person ka pësuar lëndime trupore si pasojë e aksidentimit mes dy veturave në autostradën “Ibrahim Rugova” mbrëmjen e së premtes. Lajmin për Front Online e ka konfirmuar, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi. “Në ora 20:45, policia është njoftuar për një aksident trafiku të ndodhur në autostradë drejtimi...
Lajme

Kurti reagon pas deklaratës së përbashkët të Francës, Gjermanisë e Polonisë për heqjen e vizave për Kosovën

I ashtuquajturi “Trekëndësh i Weimarit”, i cili përfshin një format të tri shteteve: Gjermanisë, Francës dhe Polonisë, kanë lëshuar të premten një deklaratë të cilët bëjnë thirrje për progres në çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën. Lidhur me këtë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti përmes një shkrimi në Twitter,...
Lajme

Nxirret nga funksioni blloku A3, në këtë orë nisin reduktimet

Kriza energjetike në Kosovë duket se nuk do të marrë fund për një kohë të gjatë. Pas stabilizimit të përkohshëm me furnizim, pas mesnatës së sotme, saktësisht në orën 24:00, do të nxirret nga funksioni edhe blloku A3 i Termocentralit “Kosova A”. Demokracia.com ka mësuar se me ndaljen e punës...
Lajme

Gjermania e gatshme të marrë përgjegjësinë për sigurinë e Evropës

Gjermania është e gatshme të marrë rol udhëheqës në garantimin e sigurisë së Evropës, ka thënë kancelari gjerman, Olaf Scholz. Ai është zotuar për ta bërë ushtrinë e shtetit “më të pajisurën” në kontinent. Duke e konsideruar Rusinë si “kërcënimin më të madh” të NATO-s, Scholz ka thënë se Evropa...
Biznes

Kosova merr pjesë në Kampionatin Botëror të Lëvrimit të Tokës Bujqësore në Irlandë

Përfaqësuesja e Kosovës në artin e lëvrimit të tokës bujqësore po merr pjesë aktualisht në Kampionatin Botëror të Lëvrimit të Tokës Bujqësore në Irlandë. Sipas njoftimit të Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Republika e Kosovës përfaqësohet nga Lulzim Shehu – Garues me eksperiencë 10 vjeçare në kategorinë e...
1 2 3 4
Page 1 of 4