archive15 Shtator, 2022 - 23:38

Lajme

Projektligji i ri i pagave parasheh dallime për kryetarët e komunave: Kryetari i Prishtinës 1800, ndërsa ai i Junikut 1416 euro

Ministria e Punëve të Brendshme e ka nxjerrë sot (enjte) Projektligjin për paga në konsultime publik, qëllimi i të cilit është përcaktimi dhe rregullimi i sistemit të pagave dhe shpërblimeve për të gjithë të punësuarit që përfitojnë pagë nga buxheti i Republikës së Kosovës. Pagat e punëtorëve llogariten duke e...
Lajme

Raketa hipersonike ruse godet aksidentalisht Rusinë

Përdoruesit e mediave sociale kanë spekuluar se një objekt që u rrëzua në një qytet rus rreth 220 milje nga kufiri ukrainas mund të ketë qenë një raketë hipersonike ruse. Incidenti ndodhi në distriktin turkmen të rajonit të Stavropolit të mërkurën sipas qendrës ushtarake ukrainase, e cila tha se kur...
ShowBiz

“Shikueshmërinë e “Its My Home”, Big Brother VIP Kosova nuk e arrinë edhe nëse Albin Kurti e Rrahman Jasharaj futën në shtëpi”

Valon Maloku ka thënë se edhe nëse në reality shoë-un ku ai e drejton, hynë kryeministri Kurti e kryesindikalisti Jasharaj, nuk do ta arrijnë shikueshmërinë e njëjtë, shkruan Gazeta10. “Edhe na shtifshin banorë aty Albin Kurtin me Rrahman Jasharajn aty, nuk e mbërrijnë shikueshmërinë. Unë i menaxhoj, e Alaudini jo....
Lajme

Kurti i fton mjekët që të kthehen në Kosovë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka marrë pjesë në ceremoninë hapëse të Kongresit të Dytë Klinik të Kolegjit të Kirurgëve të Kosovës. Në këtë kongres po marrin edhe pjesë edhe mjekët nga Kosova që punojnë në vendet e ndryshme të botës. Ai i ftoi mjekët që të vijnë në Kosovë...
Lajme

Debat i ashpër në studio për dhunën e shkaktuar në “Its my home”

Drejtori i TV-First Channel, Valon Maloku e ka quajtur sukses të shikueshmërisë, ngjarjen e ndodhur dje në reality shoë ‘It’s my Home”, shkruan Gazeta10. Maloku në Politiko tha se ju ka bërë ftesë të gjithë atyre që janë të interesuar, ta vizitojnë shtëpinë e ndërtuar e cila është nën monitorimin...
Lajme

Sadri Ramabaja i quan fëmijë Memli Krasniqin dhe Lumir Abdixhikun

Analisti Sadri Rambaja vlerëson se drejtuesit e opozitës, kryetari i PDK-së Memli Krasniqi dhe ai i LDK-së Lumir Abdixhiku, janë fëmijëror, ku sipas tij, të dy liderët e partive më të mëdha opozitare nuk janë për punë serioze. “Dy drejtuesit formal të opozitës, mëtuesit e pushtetit poashtu formal, sot dëshmuan...
Lajme

Tasholli, Kurtit: Do të mbetesh në lloç me ministrat që i ke “zibidi”

Njohësi i çështjeve politike, Ismail Tasholli, ka drejtuar kritika ndaj Vetëvendosjes dhe Albin Kurti për ndryshimin e qasjes së tyre karshi proceseve shtetërore. Tasholli në një postim në Facebook ka rikujtuar mohimin e shtetit të Kosovës nga Vetëvendosje gjatë kohës që kjo parti ishte në pushtet, shkruan lajmi.net. “Sa herë...
Lajme

Dardan Molliqaj fton qytetarët në protestën e PSD-së më 21 shtator

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj i ka ftuar qytetarët që të jenë pjesë e organizimit, ndihmës dhe pjesëmarrës në kundërshtimin e vizitës së kryetares së Dhomave të Specializuara në Hagë, Ekaterina Trendafilova. Ai tha se kontributi i secilit është i nevojshëm, nga punimi i parullave deri tek ofrimi i transportit,...
1 2 3 5
Page 1 of 5