archive14 Shtator, 2022 - 23:25

ShowBiz

U shfaq dhuna në televizionin e tij, reagon Valon Maloku

Policia e Kosovës ka zbarkuar të mërkurën mbrëma në selinë e televizionit “First Channel”, pas shfaqjes së dhunës që ndodhi nëpërmjet mes pjesëmarrësve të emisionit “It’s my Home”, raporton Paparaci. Për këtë ngjarje që ngjalli kritika të shumta ndaj emisionit, ka reaguar pronari i këtij i televizoni, Valon Maloku. Ai...
Lajme

Syla: Kryeministri Kurti e ka krytë e fortë, bung

Gazetari Valon Syla ka komentuar zhvillimet e fundit që ndodhën mes Qeverisë së Kosovës dhe SBASHK-ut për grevën në arsim. Syla thotë se Qeveria nuk ka vullnet që të gjejë zgjidhje për grevën në arsim. Ai tha se kryeministri Albin Kurti e ka një problem, sipas tij, ai e ka...
ShowBiz

Ky është veprimi i Policisë ndaj banorit pas skandalit në “It’s my home”

Është hapur rasti për veprat e bëra ndaj pjesëmarrësit (Anxhelo) të reality show “It’s my home”. Kështu bëjnë të ditur burimet e Indeksonline. I njëjti goditi një tjetër banore brenda atij formati që transmetohet në televizionin “First Channel”. Për rastin ka folur edhe zëdhënësja e PK-së për Rajonin e Prishtinës,...
Lajme

E dhimbshme: Ndërron jetë afaristi i njohur Bastri Kqiku

Ka vdekur sot biznismeni i njohur nga Gjilani, Bastri Kqiku. Ky lajm u bë i ditur nga mediumet lokale në Gjilan sot dhe përmes familjarëve të tij. Kqiku kishte nën menaxhim kompaninë “Bejta Commerce”. “Na i thave zemrat Bastri. Qofsh banor i xhenetit”, ka shkruar një e afërme e biznesmenit...
Lajme

Arrestohen një 54-vjeçar dhe një grua 40-vjeçare, kryenin marrëdhënie seksuale në këmbim të parave

Prostitucioni po vazhdon të jetë një fenomen mjaft shqetësues dhe një sfidë për institucionet në Kosovë. Autoritetet e vendit në vazhdimësi raportojnë për gra dhe burra që dyshohen për marrje me prostitucion, ku përveç moshave të reja, shpesh ka raste ku të përfshirë janë edhe personat më në moshë. Disa...
1 2 3 4
Page 1 of 4