archive13 Shtator, 2022 - 23:43

Lajme

Edhe një shkollë vendos ta ndërpresë grevën, nesër nis mësimi

Këshilli i Mësueseve të shkollës “Këlmend Rizvanolli” në Gjakovë ka vendosur që nesër më 14 shtator, të fillojë procesin mësimor, pavarësisht grevës së SBASHK-ut për shkak të kërkesave për 100 euro shtesë dhe pjesëmarrje në dialogun social mbi ligjin për pagat. Në një postim në Facebook thuhet se një gjë...
Lajme

Vdekja e Elizabeth II, Osmani nënshkruhet në Librin e Ngushëllimeve

Presidentja Vjosa Osmani është nënshkruar sot në Librin e Ngushëllimeve në Ambasadën britanike në Prishtinë, me rastin e ndarjes nga jeta të mbretëreshës Elizabeth II. Këtë e bëri të ditur vet e parja e shtetit me anë të një postimi. “Sot kam nënshkruar Librin e Ngushëllimeve në ambasadën e Britanisë...
1 2 3 4
Page 1 of 4