archive11 Shtator, 2022 - 23:06

Lajme

Dimal Basha reagon pas publikimit të 1-shit

Gjatë ditës së sotme në media janë publikuar notat e deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha. Këto nota në fakt nuk ishin aspak të mira, ndërsa lidhur me këtë ka reaguar vetë Basha. Përmes një publikimi në Facebook ai ka numëruar sukseset e tij gjatë studimeve, duke cekur që në...
ShowBiz

Kjo është ish-gruaja e mërgimtarit të njohur në tiktok (Foto)

Personazhi i famshëm i “Tik Tok”-ut, Rasim Avdyli, është bërë senzacion kohëve të fundit me videot e tij, shkruan RepublikaOnline. Mitrovicasi i cili jeton në Gjermani, është personi më i përfolur i kohëve të fundit. Ai është i martuar më një grua të nacionalitetit gjerman, e cila edhe u konvertua...
Lajme

SBASHK-u mban mbledhje të jashtëzakonshme, del me vendim

SBASHK ka njoftuar se ka mbajtur një takim të jashtëzakonshëm me me kryetarët e Kuvendeve Sindikale Komunale të Arsimit Parauniversitar dhe të Universiteteve. Siç thuhet në njoftimin e tyre pjesmarrësit janë pajtuar që greva do të vazhdoj, derisa Qeveria të i plotësoi kërkesat e tyre. “Qëndrim unanim i pjesëmarrësve të...
Lajme

Katërvjeçari i raportuar si i zhdukur, gjendet në Shqipëri

Një katërvjeçar nga Prizreni, i raportuar nga familjarët si i zhdukur, është gjetur në Shqipëri. Më datë 8 shtator 2022 nga familjarët e tij i mituri L. G., i lindur më datë 11.09.2008, është raportuar si zhdukur. Pas një pune disa ditore në mbledhjen e informacioneve nga dëshmitarët e mundshëm,...
Lajme

Ministrja e Arsimit s’ka zgjidhje për grevën, lajmërohet për të njoftuar se “situata është ndërlikuar”

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci sërish s’ka bërë përpjekje konkrete për ta ndalur grevën e mësimdhënësve. Edhe njëherë, ajo ka kërkuar fillimin e mësimit nëpër shkolla, pa ofruar nodnjë zgjidhje. Ajo tash ka njoftuar se situata vetëm sa është ndërlikuar, raporton Gazeta Express. Nagavci ua ka numëruar orët e humbura...
1 2 3
Page 1 of 3