archive10 Shtator, 2022 - 23:35

Lajme

Osmani uron mbretin Charles për ngjitjen në fron

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka uruar përzemërisht mbretin Charles III për ngjitjen në fron në Mbretërinë e Bashkuar. Osmani ka kujtuar vizitën e fundit të Charles në Kosovë si princ më 2016, duke thënë se ka besim që lidhjet Kosovë-Mbretëri e Bashkuar do të vazhdojnë të forcohen nën sundimin...
Lajme

Kryeministri Kurti takohet me kryetarin e BSPK’së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati zhvilluan takimin e radhës me Kryetarin e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), Atdhe Hykolli. Për më shumë se një orë u diskutua për grevën e shpallur nga BSPK-ja, për kërkesën sindikale...
Lajme

“A t’jau qes qëto femra, m’i jepni parët për to”/ Kushëriri tenton t’i mashtrojë dhe t’i fus në veturë me të panjohur dy vajza të mitura

Vajzat dhe gratë po vazhdojnë të jenë viktimat më të shpeshta të dhunës në familje, ngacmimeve e sulmeve seksuale. Për këtë fenomen shqetësues ditëve të fundit ka pasur reagime të shumta pas ngjarjes që tronditi vendin, dhunimit të 11-vjeçares në Prishtinë. E një rast i ngacmimit seksual ku viktima janë...
Lajme

“Te Pishat” në Sllatinë alarmon prindërit që të mos u largohen fëmijëve: Një vajzë 8-vjeçare u ngacmua nga një burrë

Parku Rekreativ “Te Pishat” në Sllatinë ka njoftuar se një vajzë 8-vjeçare është provuar të joshet nga një burrë i moshës së mesme mbrëmjen e së premtes. Sipas njoftimit në Facebook, rastin e ka lajmëruar prindi i vajzës. Gjithmonë sipas njoftimit nga ky park dhe rrëfimi i prindit, personi i...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Tërmet i fortë në Zvicër

Një tërmet prej 4.7 shkallësh të Rihterit ka goditur pasdite Zvicrën, përkatësisht rajonin e Bazelit, ka njoftuar Shërbimi Sizmologjik Zviceran. Lëkundjet u ndjenë në një pjesë të madhe të Zvicrës frëngjishfolëse. Epiqendra e tërmetit, 4.7 e shkallës Rihter, ishte në Mulhouse (F), njofton gazeta zvicerane nê shqip Le Canton27.ch, përcjell...
1 2 3 4
Page 1 of 4