archive7 Shtator, 2022 - 23:21

Lajme

Haxhiu komenton largimin e Doarsa Kicës: Veprimet e tilla janë tradhti dhe goditje ndaj qytetarëve

Daorsa Kica-Xhelili ka kaluar në Lidhjen Demoraktike të Kosovës. Në lidhje me këtë ka reaguar ministrja e Drjetësisë, Albulena Haxhiu. Haxhiu largimin e deputetës, Doarsa Kica-Xhelili, nga Vetëvendosje e ka konsideruar si tradhti ndaj qytetarëve. “Unë vazhdimisht kam thënë se kalimi në këtë mënyrë, sidomos pas mbështetjës së madhe popullore...
Tech

Apple prezanton iPhone 14, publikohet çmimi dhe specifikat

Apple ka prezantuar iPhone 14 dhe 14 Plus, duke ruajtur pjesën më të madhe të dizajnit të iPhone 13 – duke përfshirë çipin e gjeneratës së mëparshme A15 Bionic. Modelet amerikane të iPhone 14 eliminojnë gjithashtu tabakën fizike të SIM-it, duke futur të gjitha në eSIM. Modeli standard i iPhone...
Lajme

Nagavci: Nga fillimi i grevës nuk kam pasur takim me SBAShK-un

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka thënë se s’është takuar me përfaqësuesit e SBASHK’ut, që kur ata kanë paralajmëruar grevën. Arsimi në Kosovë ka hyrë në javën e dytë të grevës. Megjithë takimet që ka pasur këshilli grevistë i BSPK-së, përfshirë edhe me presidenten e Kosovës, Vjosa...
Lajme

Muhamet Hamiti: Rugovistët tjetër shtëpi nuk kanë përveç LDK’së

Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Hamiti, ka thënë se rugovistët tjetër shtëpi nuk kanë përveç LDK-së. Në llogarinë e tij në Facebook ai ka shkruar se LDK – partia e presidentit historik Ibrahim Rugova – është shtëpia e rugovistëve, njofton Klan Kosova. “Lidhja Demokratike e Kosovës...
1 2 3 4
Page 1 of 4