archive6 Shtator, 2022 - 15:52

Lajme

Arsimtari i Fizikës shpërfill SBAShK’un, mban orë mësimi

Klasët e 8-ta të shkollës fillore “Xhavit Ahmeti” në Prishtinë kanë mbajtur sot mësim. Mësimdhënësi Ramadan Beqiri, ka njoftuar se ka zhvilluar orën mësimore përmes një postimi në rrjete sociale. Ai ka treguar se me nxënësit e klasës së tetë, ka bërë përsëritje nga mësimet e kaluara. “Vazhdojmë në orët...
Lajme

Mbytet një grua në plazhin e Shëngjinit

Një pushuese rreth 50-vieçe ka humbur jetën në plazhin e Shëngjinit ditën e sotme. Gruaja është gjetur pa shenja në bregdet. Trupi i pajetë është dërguar në morgun e spitalit të Lezhës, ku do t’i nënshtrohet mjekësisë ligjore për përcaktimin e shkakut të vdekjes. Mësohet se viktima ishte e vetme...
Lajme

Edhe një sindikatë kërkon rritjen e pagës prej 50 për qind

Sindikata e Shërbimit Spitalor, Klinik dhe Universitar ka kërkuar rritje të pagave prej 50 për qind. Kjo sindikatë thotë se rritje të pagave s’ka pasur nga viti 2014. Tutje në njoftim theksohet mantelbardhët janë skeptikë se Ligji i Pagave do të mund të hyjë në fuqi. Sindikata e ShSKUK-së shton...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5