archive6 Shtator, 2022 - 21:31

Lajme

Memli Krasniqi mbledh partinë për të koordinuar agjendat politike: Qeveria ka braktisur qytetarët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, bashkë me anëtarët e Kryesisë së kësaj partie, deputetët e Grupit Parlamentar dhe Kryetarët e Komunave që udhëhiqen nga PDK-ja, dje dhe sot, kanë zhvilluar takime për të koordinuar agjendat politike dhe legjislative para fillimit të Sesionit vjeshtor parlamentar. Në këto takime...
Lajme

Dy motra, kundër SBASHK-ut, mbajnë mësim

Dy motrat mësimdhënëse në shkollën “Nazim Hikmet” në Dobërçan të Gjilanit nuk hynë në grevë. Arta e Teuta Selishta po vazhdojnë mësimin me nxënësit e klasave të tyre. Sipas Artës, ky vendim është marrë ngase nuk janë pjesë e sindikatës, nga e cila u larguan për çështjen e koeficienteve. Për...
Lajme

Xhavit Haliti thotë se PDK-ja është “gati”

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi së bashku me anëtarët e Kryesisë, deputetët e Grupit Parlamentar dhe Kryetarët e Komunave që udhëhiqen nga PDK-ja, dje dhe sot, kanë mbajtur takime për të koordinuar agjendat politike dhe legjislative para fillimit të Sesionit vjeshtor parlamentar. Deputeti i PDK’së, Xhavil Haliti ka lënë të...
ShowBiz

Ish-menaxheri i VIP’ave paralajmëron padi ndaj Dafina Zeqirit

Ish-menaxheri i VIP-ave Drin Zatriqi ka paralajmëruar padi ndaj këngëtares Dafina Zeqirit. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Zatriqi përmes një postimi në Faceook i cili ka thënë se padia do të dorëzohet brenda javës në gjykatë nga përfaqësuesi i tij ligjor Berat Tmava. “Padia ndaj artistes Dafina Zeqirit...
Lajme

Erdogan: Nga Bosnja në Turqi, vetëm me letërnjoftime

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, njoftoi për një marrëveshje me Bosnjë e Hercegovinën, që do t’i lejojë qytetarët e këtij shteti të udhëtojnë për në Turqi vetëm me letërnjoftime dhe anasjelltas. Gjatë vizitës në Sarajevë të martën, më 6 shtator, ai njoftoi se një marrëveshje e ngjashme do të...
Lajme

Rrahman Jasharaj: Nuk jam në gjendje të mirë shëndetësore

Greva në arsim do të vazhdojë deri në një afat të pacaktuar, nëse nuk ka lëvizje nga ana e Qeverisë. Kështu deklaroi pak minuta më parë për “Gazeta Blic” kryetari i SBSHK, Rrahman Jasharaj. Jasharaj tha se janë pritje të një takimi me Qeverinë, por nëse kjo nuk ndodh atahërë...
Lajme

28 organizata e sindikata kërkojnë nisjen e dialogut social mes Qeverisë dhe Sindikatave

28 organizata, sindikata e federata i kanë bërë thirrje Qeverisë së Kosovës dhe BSPK-së që të nisin dialogun social. “Konzorciumi për të Drejtat e Punës, i përbërë nga 28 organizata, sindikata dhe federata sindikale anëtare, i bënë thirrje Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5