archive6 Shtator, 2022 - 23:39

Lajme

Dardan Sejdiu: Albin Kurti është kryeministër i konfliktit

Analisti politik Dardan Sejdiu duke komentuar situatën e krijuar nga greva në vend, ka thënë Albin Kurti është kryeministër i konfliktit. I ftuar në emisionin Rubikon në Klan Kosova, ai ka shtuar se është i bindur që edhe pasi të kalohet çështja e grevës me Sindikatën e Bashkuar të Arsimit,...
ShowBiz

Rita Ora elektrizon skenën në Tiranë me valle shqiptare

Rita Ora është duke mbajtur koncert në Tiranë. Ky koncert është falas dhe mijëra shqiptarë kanë dalur në sheshin ‘Skënderbej’, për të parë performancën e Rita Orës. Ylli me origjinë shqiptare ka ndezur skenën së bashku me trupën e baletit, duke performuar hitet e saj ndër vite. Këngëtarja kishte veshur...
Lajme

Haradinaj për Qeverinë Kurti: Janë një shtëpi budallë

Ish- kryeminstri i Kosovës dhe lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), Ramush Haradinaj, në emisionin Pressing të T7, e ka quajtur Qeverinë Kurti ‘shtëpi budallësh’. Ndër tjerash, Haradinaj përmendi edhe disa gabime të qeverisë që sipas tij janë edhe investimet kapitale, duke shtuar se ai nuk e kupton as...
Lajme

Presidentja: Mbani mësim se pagat do të rriten

Në konakun që shkoi të martën në Mamushë, presidentja Vjosa Osmani u prit nga punëtorët e administratës që ishin në grevë. Por më shumë se për ata zyrtarë shtetërorë në Mamushë e gjithë Kosovën, Osmani po brengoset për më të vegjlit që nuk po nisin mësimin. Teksa apeloi për hapjen...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Sulm kibernetik ndaj Qeverisë së Kosovës

Institucionet e Republikës së Kosovës janë sulmuar kibernetikisht gjatë ditës së djeshme dhe sot, ka njoftuar zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu, shkruan Gazeta Metro. Në një shkrim në Facebook, Përparim Kryeziu ka thënë se dje dhe sot, ka pasur probleme të kohëpaskohëshme me shërbimin e internetit në Institucionet e Republikës...
1 2 3 5
Page 1 of 5