archive4 Shtator, 2022 - 22:54

Lajme

Nesër Osmani, Kurti dhe Konjufca e nisin ditën e punës bashkë, kjo është arsyeja

Të hënën nga ora 08:30, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca dhe Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bëjnë homazhe te shtatorja e Nënë Terezë në Prishtinë. Ndërsa orën 09:30, Presidentja Osmani bashkë me Kryeministrin Kurti, vizitojnë Shtëpinë Muze të Nënë Terezës në Prizren. Ndërkaq,...
Lajme

Rrahman Jasharaj ‘harron’ për një moment mësimdhënësit, ia kris valles me tupana

Në emisionin Kojshia Show, mysafir për këtë javë ishte kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj. Ai në këtë emision ka ripërsëritur kërkesën e mësimdhënësve për plotësimin e kërkesës së tyre për shtesën prej 100 eurosh deri në momentin sa të arrihet Ligji i pagave, transmeton Korrespodneti. Jasharaj, në këtë emision për...
Lajme

Gjendet i vdekur një 33-vjeçar në Ferizaj

Një rast i rëndë ka ndodhur sot në një familje në “Prelez i Jerlive” në Ferizaj, ku një 33-vjeçar është gjetur pa shenja jete, në shtëpinë e tij. Burimet e Sinjalit nga Emergjenca kanë bërë të ditur se i ndjeri u gjet nga vëllai i tij, pa shenja jete në...
Lajme

Gjendet i vdekur biznesmeni që ishte shpallur si i zhdukur

Biznesmeni Fatmir Ara nuk është emër i panjohur për autoritetet italiane. Disa vite më parë (2018) 43-vjeçari është arrestuar dhe i dënuar me tri vite burg. Në atë kohë, ndaj shqiptarit ishin bërë disa denoncime nga bashkëshortja e tij për dhunë, po ashtu dyshohej se mbante armë pa leje. Ndër...
Lajme

Nga AAK thonë se koha është që Haradinaj të jetë kryeministër

Zëdhënësi i AAK-së Lulzim Blaka, ka publikuar disa prej të arriturave që sipas tij ka shënuar Kosova në kohën kur udhëhiqej nga kryeministri Ramush Haradinaj. Blaka ka përmendur si suksese të Haradinajt, rrymë 24 orë, taksën 100% ndaj Serbisë, formimin e ushtrisë etj. Në postimin që ka bërë Blaka thuhet...
1 2 3 5
Page 1 of 5