archive3 Shtator, 2022 - 23:47

Lajme

Tasholli: Kurti e di sa analfabetë funksionalë ka Kosova për nga numri i përkrahjes që ka

Studiuesi i filozofisë, Ismail Tasholli, ka kritikuar ashpër Lëvizjen Vetëvendosje dhe liderin e kësaj partie, njëherësh kryeministër i Kosovës, Albin Kurtin. Në një postim në Facebook, Tasholli ka e ka quajtur ironikisht “albano-detektor” Lëvizjen Vetëvendosje duke iu referuar ofendimit që i bënë kreut të SBASHK-ut, Rrahman Jasharit. Më tutje, ai...
Lajme

Dhunimi i të miturës, sociologu kosovar: Një pjesë të fajit e kanë prindërit, është dashtë përkujdesje më rigoroze

Rasti i rëndë që ndodhi të shtunën e kaluar në Prishtinë, ku pesë persona dyshohet se kanë dhunuar seksualisht për rreth shtatë orë një vajzë 11-vjeçare, ka tronditur gjithë vendin. Reagime pati nga të gjithë qytetarët e krerët institucionalë, të cilët dënuan ashpër aktin çnjerëzor dhe kërkuan trajtim sa më...
1 2 3 6
Page 1 of 6