archive31 Gusht, 2022 - 23:40

Lajme

Mitrovica e Jugut pa rrymë, veriu shndërrit nga dritat

Shumë qytete të Kosovës po përballen me reduktime të energjisë elektrike, për shkak të krizës. Pas disa ditësh ku reduktimet ishin 6 me 2, tani Kosova po përballet me mungesë edhe më të madhe të energjisë elektrike. Gjatë ditës së sotme, në Mitrovicën e Jugut reduktimet kanë qenë 3 me...
Lajme

Hamidi: Murati nuk guxon me prek monopolin e arkave fiskale

Gazetari Lavdim Hamidi ka reaguar ndaj ministrit të Financave, Hekuran Muratit, pasi ky i fundit ka thënë se sot nuk janë ekzekutuar pagat e shumicës së mësimdhënësve. Hamidi përmes një shkrimi në Facebook tha se ministri guxon t’ia ndal rrogat grevistëve por jo të prek monoploin e arkave fiskale. Ai...
Lajme

E rëndë: Vetura godet këmbësorin, shoferi ikë nga vendi i ngjarjes

Një aksident trafiku ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën “Tirana” në Prizren, ku një veturë ka goditur një këmbësor. Kështu kanë bëtë të ditur sinjalizuesit e Sinjalit dhe kanë njoftuar se këmbësori ka pësuar lëndime trupore, ndërsa shoferi ka ikur. Lajmin e ka konfirmuar për Sinjalin edhe Policia rajonale...
Lajme

Qeveria ua ndalë pagat edhe punëtorëve të komunave

Raportohet se sot Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti, përveç mësimdhënësve që do të mbajnë grevën, ua ka pezulluar pagat edhe gjithë punëtorëve të komunave (shërbyesve civil). Një burim i ka thënë gazetës10 se pagesat u janë pezulluar edhe asamblistëve. Gazeta 10 ka konfirmuar se në komunat e Prizrenit, Mitrovicës...
Lajme

Murati: Prokuroria ta hetojë SBASHK-un

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se ka një shpërputhje të madhe në raportet e auditimit të sindikatave, ku theks të veçantë i dha SBAShK-ut. Murati tha se SBAShK-ut i derdhen në llogari mjete financiare nga 25 mijë e 78 mësimdhënës që paguajnë 2 deri në...
1 2 3 4
Page 1 of 4