archive30 Gusht, 2022 - 18:02

ShowBiz

“Po qitni këngë provokative, po i dridhni të pasmet”, Dafina u reagon komenteve, shpërthen në lot për rastin e 11-vjeçares

Dafina Zeqiri është shfaqur në gjendje jo të mirë në TikTok. Ajo ka publikuar një video në këtë rrjet për t’iu dhënë një mesazh njerëzve që paragjykojnë, pas rastit të 11-vjeçares e cila dyshohet se u dhunua nga pesë persona. “Po qitni këngë provokative, po i dridhni të pasmet, kqyre...
Lajme

Kaos energjetik/ Ky është orari i reduktimeve

Kosova është futur në krizë energjetike. Sot gjatë ditës reduktimet e energjisë vende-vende janë katër me dy në favor të dritës. IndeksOnline ka pyetur qytetarë të komunave të ndryshme të cilët kanë njoftuar se sot kishte më shumë reduktime se ditëve të kaluara. Ata kanë thënë se reduktimet gjatë ditës...
Lajme

Vdes në moshën 27-vjeçare spikerja e njohur e lajmeve

Ka vdekur në moshën 27-vjeçare spikerja e lajmeve të mëngjesit, Neena Pacholke në Wisconsin njëkohësisht dhe ish-basketbolliste. Shkaku vetëvrasja. Lajmi për vdekjen e prezantueses së WAOW la familjen dhe kolegët e saj të habitur, pasi dallohej si një person i hareshëm dhe i qeshur. “Neena Pacholke, zëri jonë i dashur...
Lajme

Bajrami kritikon pushtetin, tregon kur hyn në fuqi ligji i pagave

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami ka kritikuar pushtetin pasi nga slogani ‘krejt dhe drejt’ është shndërruar kundër të gjithëve. Sipas saj, partia në pushtet është kundër mediave pse s’po raportojnë sipas qejfit te tyre, teksa shtoi se dikur protestonte e merrte pjesë në secilën grevë është kundër të gjithë sindikalistëve....
1 2 3
Page 2 of 3