archive30 Gusht, 2022 - 23:42

Lajme

Vdes ish-presidenti i fundit i Bashkimit Sovjetik, Mikhail Gorbachev

Mihail Gorbachov, presidenti i fundit i Bashkimit Sovjetik, vdiq në moshën 92-vjeçare pas një sëmundje të gjatë, raporton mediumi kroat Index.hr, transmeton Gazeta Online Reporteri.net. Informacioni për vdekjen e Gorbaçovit, siç raporton mediumi kroat, u publikua nga media shtetërore ruse RIA dhe TASS. Gorbaçovi ishte lideri i tetë dhe i...
Lajme

Getinjo i bën thirrje Albin Kurtit: Hapi shtëpitë publike

Kosova u trondit nga dhunimi i të miturës nga pesë persona. Lidhur me rastin reaguan shumë personazhe publike, shkruan lajmi.net. Së fundmi, reperi Getinjo përmes një shkrimi të publikuar në ‘InstaStory’, ka reaguar për rastin e rëndë. Tutje, ai ka bërë edhe një postim të radhës, ku mes të tjerash...
1 2 3
Page 1 of 3