archive29 Gusht, 2022 - 23:15

Lajme

Valon Syla: Këta janë ministrat që Kurti “do t’i largojë”

Gazetari Valon Syla ka treguar se me cilët ministra të kabinetit qeverisë nuk është i kënaqur kryeministri Albin Kurti por sipas tij as kosovarët. Syla thotë se shefi i qeverisë po mundohet t’i largojë nga pozitat e tyre ministrat Donika Gërvalla-Schwarz, Rozeta Hajdari, Artane Rizvanolli, Rifat Latifi e Armend Mehaj....
Lajme

Blinken është informuar në detaje për marrëveshjen Kosovë – Serbi

Sekretari i Shtetit, Antony Blinken është informuar për rezultatin e fundit të negociatave Kosovë-Serbi, tha zëvendës-zëdhënësi kryesor i Departamentit të Shtetit, Vedant Patel, transmeton Paparaci. Të shtunën është arritur një marrëveshje për ID-të ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kosova është pajtuar që të mos prezantojë dokumentet hyrëse dhe dalëse për mbajtësit...
Lajme

Deputeti i PDK-së kërkon rikthimin e dënimit me vdekje

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka kërkuar rikthimin e dënimit me vdekje pasi një 11-vjeçare raportohet se u dhunua nga pesë persona. Haxhiu thotë se edukimi dhe emancipimi i fëmijëve pa dallim gjinie në familje, në shkolla është baza e një shoqërie të shëndoshë. “Pas rastit makabër ndaj vajzës 11...
Lajme

Pamje/ Aksident zingjiror mes kamionave në Drenoc të Klinës

Para pak çastesh, Sinjali ka mësuar se ka ndodhur një aksident në fshatin Drenoc të Klinës, në magjistralen Klinë-Prishtinë, ku janë përfshirë automjete. Sinjali raporton se për momentin nuk dihet nëse ka të lënduar, por ka dëme të mëdha materiale pasi automjetet e mëdha kanë devijuar jashtë rrugës. Sinjali mëson...
Lajme

SBAShK-u thërret konferencë të jashtëzakonshme

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës, ka njoftuar se nesër, më 30 gusht, në orën 10 do të mbajnë një konferencë për medie. Sipas kësaj sindikate, kjo do të jetë një konferencë e jashtëzakonshme. Kujtojmë se SBAShK-u ditë më parë ka paralajmëruar grevë më 1 shtator....
1 2 3 4
Page 1 of 4