archive28 Gusht, 2022 - 13:15

Lajme

Destabilizim i motit, paralajmërohen përmbytje të hënën

Destabilizim i motit në ditët e fundit të gushtit. Priten të reshura shiu me bubullima. Të hënën lokalisht edhe mjaft intenzive, parashikon “Prishtina Werather”. 28.08.2022 – Mot mjaft jostabil po pritet të përfshijë vendin gjatë ditëve të fundit të gushtit, që do të shoqërohet me zhvillime të rrebesheve me bubullima....
Lajme

Kurti qorton ministrat në mbledhjen e partisë: Nuk kemi nevojë për mendjemëdhenj

Kryeministri Albin Kurti ka paralajmëruar ndryshime në Qeveri, ndërsa tha në një mbledhje të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje se “nuk kemi nevojë për mendjemëdhenj”. Kurti foli për “egoizma” e “karrierizma” brenda LVV-së dhe brenda Qeverisë, ndërsa tha nevojitet punë kolektive dhe “persona që dinë të punojnë pa krijuar...
Tech

Inovacioni i jep dimension zhvillimi teknologjisë së përparuar

Robotët e lëvizshëm që rrotullohen në tokë dhe largohen nga pengesat në rrugën e tyre, krahët mekanikë që lëvizin përpara dhe mbrapa nën kontrollin e një programi kompjuterik dhe robotë fleksibël që përdredhin trupat e tyre. Këto dhe të tjera janë produkte të fabrikës të Siasun Robot and Automation Co.,...
Lajme

Mirena: Mos e ndërpreni festën edhe kur Kurti ta bjen Zajednicen

Analisti Ilir Mirena ka reaguar pas njoftimit për arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për dokumente, duke thënë se kjo marrëveshje është arritur në vitin 2011. Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Mirena ka shkruar “Festojeni Marrëveshjen e 2011’tes, ama mos e ulni entuziazmin festiv edhe kur t’jau...
Biznes

Quhet Afrika: Pse është plazhi më i veçantë në Shqipëri?

Afrika është ndër plazhet më të njohura të Gjirit të Sarandës dhe emri që bart nuk është një gjë “pa lidhje”, sepse aty, në atë territor relaksi, gjen vërtet një copëz Afrike sa i përket bimësisë. Është ndër ato plazhe pa beton, pa ngucje e shfrytëzim me tahmaqarllëk i çdo...
Lajme

Kurti falënderues për durimin e qytetarëve: Tash me letërnjoftime të Kosovës mund ta kaloni pa pengesa kufirin me Serbinë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar sërish pas arritjes së marrëveshjes për njohjen e dokumenteve identifikuese me shtetin e Serbisë. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Kurti ka thënë se tashmë qytetarët me dokumente identifikimi të lëshuara nga shteti ynë, do të mund të kalojnë pa...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5