archive28 Gusht, 2022 - 16:36

Lajme

Zeka: A thua cila do ishte përgjigja a Albinit për Astrit Deharin?!

Gazetari dhe analisti Milaim Zeka, përmes një postimi në profilin e tij në facebook, ka thënë se Astrit Dehari, me sakrificën e tij dhe shumë aktivistëve të tjerë të sinqertë, që vërtetë kanë qenë kundër dialogut me Serbinë, që vërtetë kanë qenë kundër marrëveshjeve të mëhershme, “Albin Aga” i shpërbleu...
Lajme

Avdiu: Ja për çfarë paskan protestuar Lëvizja Vetëvendosje

Aktivistja e njohur politike, Zana Avdiu, ka ‘thumbuar’ sot Vetëvendosjen për qasjen e tyre ndaj marrëveshjeve që po bëhen nga Kurti. Këta të fundit iu gëzuan tej mase marrëveshjes së arritur dje mes Kosovës dhe Serbisë, që ishte e njëjtë me atë të vitit 2011, shkruan Gazeta Metro. Argumenti i...
Lajme

KEDS njofton për ashpërsim të reduktimeve, ja çfarë ka ndodhur

Përmes një komunikated për media, KEDS-i ka njoftuar se ka rënë nga sistemi Blloku A1. Kjo do ta përkeqësojë situatën e futnizimit me energji elektrike dhe KEDS thotë se ka marrë një kërkesë nga KOSTT-i që të bëjë kufizime emergjente të rrymë. “Përkeqësohet situata e furnizimit me energji elektrike nga...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5