archive28 Gusht, 2022 - 23:40

Lajme

Mot me shi, rrufe e breshër gjatë javë së ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar mot të ndryshueshëm gjatë javë së ardhshme. Sipas IHMK-së gjatë javës moti do të jetë i ndryshueshëm me reshje shiu i shoqëruar me shkarkime rrufesh e në disa zona edhe breshër. “Ditët e fundit të gushtit vazhdojnë të mbeten nën ndikimin e masave të...
Lajme

Stoltenberg i porosit Kurtin e Vuçiqin t’i zgjidhin edhe çështjet tjera: NATO dhe KFOR-i mbesin vigjilentë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg e ka mirëpritur marrëveshjen Kosovë – Serbi për kalimin e lirë nëpër kufi. Stoltenberg i ka inkurajuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiq që t’i zgjidhin edhe çështjet tjera, duke ua kujtuar se NATO dhe KFOR-i mbesin vigjilentë, raporton...
Lajme

Gjendet pa shenja jete një punëtor në Fushë Kosovë

Sot, në orët e mëngjesit, është gjetur pa shenja jete një punëtor i kompanisë së sigurimit fizik ‘Protec Security”. Trupi i tij i pajetë u gjet në rrugën “Hajrullah Zymi”, në Fushë Kosovë, thonë burimet nga Emergjenca. Sinjali mëson se autoambulanca ka dalë në vendin e ngjarjes bashkë me njësitë...
1 2 3 5
Page 1 of 5