archive27 Gusht, 2022 - 23:51

Lajme

Bastiset një lokal i natës në Vushtrri, ja çka u gjet brenda

Posedimi i armëve të zjarrit është shndërruar në një dukuri negative, pasi që përpos që është e kundërligjshme, po cenohet edhe siguria e qytetarëve. Policia vazhdimisht gjatë kontrolleve has në persona që posedojnë armë. Një rast i tillë është zbuluar edhe mbrëmë pas mesnate në një lokal nate në fshatin...
Lajme

Luma: Marrëveshja e sotme e Kurtit është arritur para 11 vitesh, deri kur do të mashtrohet ky popull

Analisti, Ernest Luma ka reaguar njoftimit se është arritur marrëveshja për dokumente mes Kosovës dhe Serbisë, duke thënë kjo marrëveshje është arritur para 11 viteve. Luma në një postim në rrjetin social “Facebok”, ka shkruar se kjo marrëveshje në atë kohë është kundërshtuar me protesta. “Marrëveshja e sotme, është arritur...
Lajme

“Kurti sot po quhet hero që zbatoi marrëveshjen e nënshkruar nga Hashim Thaçi të cilit i thoshte tradhtar”

Gazetari Vehbi Kajtazi ka folur lidhur me marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për dokumentet hyrëse-dalëse, e që mundëson lëvizjen e lirë me anë të dokumenteve të identifikimit ndërmjet dy shteteve. Kajtazi përmes një cicërime në Twitter tha se kur është nënshkruar marrëveshja në Bruksel për lëvizje të lirë...
Lajme

Pasi Borell shpalli marrëveshjen, Lajçak falënderon menjëherë Escobarin

Pasi Kosova dhe Serbia kanë arritur një marrëveshje për dokumentet, emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun, Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak e ka falënderuar të dërguarin e posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar për angazhimin në dialog. Përmes një shkrimi në Twitter, Lajcak e falënderon Escobarin për mbështetjen dhe angazhimin...
Lajme

Petkoviq: Marrëveshja për dokumentet ruan praninë e Serbisë në Kosovë

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Petar Petkoviq, tha se marrëveshja e arritur për dokumentet për hyrje-dalje midis Kosovës dhe Serbisë, siguron paqe dhe stabilitet. “Falë përpjekjeve të fuqishme diplomatike të presidentit Aleksandar Vuçiq, sot arritëm të marrim garancitë e nevojshme nga BE-ja dhe në këtë mënyrë të...
Lajme

Vjen reagimi nga kryeministri Kurti pas arritjes së marrëveshjes me Serbinë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka reaguar pas marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë për heqjen e dokumenteve për hyrje-dalje. Kreu i qeverisë tha se reciprociteti duhet të jetë fryma e zgjidhjeve parimore, teksa shpërndau një intervistë për mediumin gjerman, Welt, dhënë ditë më parë. “Javën e kaluar fola me@Welt për...
1 2 3 4
Page 1 of 4