archive25 Gusht, 2022 - 23:46

Lajme

Borxhi i bën ‘pikë e pesë’ edhe fqinjët në Lipjan

Një ngatërresë mes dy personave ka ndodhur sot, në fshatin Bicë të Lipjanit. Përleshja, motivi i së cilës dyshohet të jetë një mosmarrëveshje për borxh, ka bërë që konflikti verbal të eskalojë deri në rrahje. Burimet e Sinjalit kanë bërë të ditur se në përleshje janë përfshirë dy fqinj, njëri...
Lajme

Detaje të reja nga tragjedia në Kaçanik

Katërvjeçari i cili vdiq paraditen e kësaj të enjtje në një fshat të Ferizajt, thuhet se po lozte në oborrin e dajve të tij, ndërsa për disa momente ai kishte tentuar t’i merrte lodrat e tij të vendosura sipër bunarit. Siç mëson Klan Kosova, dërrasat të cilat ishin të vendosura...
Sporti

FC Ballkani vazhdon ëndrrën evropiane

Skuadra FC Ballkani ka arritur që ta mposht atë të Shkupit me rezultat 1:0, kështu duke e vazhduar ëndrrën e saj evropiane. Golin e parë të këtij takimi arriti ta shënojë Meriton Korenica në minutën 70-të të takimit, njofton Klan Kosova. Ky takim ishte i vlefshëm për fazën play-off të...
Sporti

Florian Marku fiton titullin “WBC Silver Interim”

Florian Marku ka triumfuar përballë Miguel Parra Ramirez në meçin e vlefshëm për titullin WBC Silver në kategorinë e mesme të lehtë. I pamposhturi ‘The Albanian King’ u ndesh në Air Albania Stadium në Tiranë, në mbështetjen e mijëra tifozëve shqiptarë që kishin shkuar për ta mbështetur. Ish-ylli i MMA...
Lajme

Zogaj për Qeverinë Kurti: Nga “Drejtësi dhe Punësim” në ndërmarrje për shtypjen e grevistëve

Komentuesi i çështjeve politike, Petrit Zogaj ka kritikuar Qeverinë Kurti për qasjen e sotshme ndaj grevistëve në sektorin publik, pas kërcënimeve për reduktim të pagave për kohën e grevimit. Zogaj ka thënë se nga slogani “Drejtësi dhe Punësim”, Qeveria Kurti është bërë ndërmarrje shtetërore për kërcënim dhe shtypje të grevistëve....
1 2 3 5
Page 1 of 5