archive24 Gusht, 2022 - 23:53

Sporti

Ky televizion kosovar e transmeton meçin e Florian Markut

Boksieri i njohur shqiptar, Florian Marku, do të ndeshet sërish të enjten e 25 gushtit. Këtë herë, kundërshtar i tij do të jetë meksikani Miguel Parra, transmeton lajmi.net. Për ata që nuk kanë mundësi ta shohin nga afër meçin e së nesërmes, i cili zhvillohet në stadiumin “Air Albania”, do...
Lajme

Vuçiq: Nuk do ta njoh Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar të martën se marrëveshjen e vitit 2011 për liri të lëvizjes ndërmjet Kosovës e Serbisë është i obliguar ta respektojë. “Unë e kuptoj që e kemi nënshkruar marrëveshjen e 2011, dhe duhet ta respektoj, por po ashtu edhe te tjerët duhet të kuptojnë...
Lajme

Shtrohet pllaka e parë e Xhamisë Qendrore në Prishtinë

Është shtruar pllaka e parë e Xhamisë Qendrore në lagjen “Ulpianë” në Prishtinë. Pas një zvarritje 10-vjeçare, në qershor të këtij viti, komuna e Prishtinës lëshoi lejen ndërtimore për ndërtimin e objektit të Xhamisë në lagjen “Ulpianë” në Prishtinë. Punimet filluan në vitin 2020 nga gjiganti i ndertimit “Bashkimi Projekt”...
Lajme

“Kryeministër lej foret, puno najsen”

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku i është kundërpërgjigjur kryeministrit Kurtit pas deklaratave të tij se e ka marrë malli për opozitën. Çitaku përmes një shkrimi në Facebook i ka listuar disa nga problemet kryesore në vend, duke thënë se e ka marrë malli për investime kapitale në Kosovë, për rritjet...
ShowBiz

Tea pranon mesazhe nga një i moshuar, i publikon në Instagram

Edhe pse ka kohë që nuk është pjesë e ekraneve televizive, ish-konkurrentja e ‘Për’Puthen’ Tea Trifoni ende është në fokus të media. Postimi i fundit i saj ku publikoi disa mesazhe të një personi, të cilin ajo e cilësoi si “babai i dikujt” u komentua mjaft shumë, shkruan lajmi.net. Nga...
1 2 3 5
Page 1 of 5