archive23 Gusht, 2022 - 23:55

Lajme

“Te poshtër, hakmarrës, të mllefosur dhe të paaftë”, kështu i drejtohet Valon Syla Qeversë Kurti

Analisti dhe gazetari Valon Syla ka shpërthyer me Kritika ndaj Qeverisë Kurti. Ai ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti për mungesën e transparencës para publikut, pas takimit me presidentin Aleksandar Vuçiq në Bruksel. Gjithashtu, Syla ka numëruar edhe disa tregues negativë ekonomikë, për të cilat përgjegjësinë ia vë Qeverisë Kurti. “Qeveria...
ShowBiz

Befason motra e Mihrijes: Unë nuk di me fluturu

Mbrëmë në emisionin “Era Verë” në T7 ka qenë e ftuar motra e Mihrije Brahës, këngëtarja Lora, ku rrëfeu shumë gjëra të reja. Ndër të tjera, Lora në një moment duke treguar për eksperiencat në udhëtime, ajo tregoi një ngjarje e cila shkaktoi të qeshura në studio. “Me fluturu nuk...
Lajme

Burri nga Kamenica sulmon me sëpatë disa persona

Të dielën rreth orës 23:05 një burrë në Kamenicë ka sulmuar fizikisht një grua dhe disa persona tjerë, të cilët kanë marrë edhe trajtim mjekësor, shkruan Gazeta Infokus. Sipas policisë, në vendin e ngjarjes është konfiskuar edhe një sëpatë e cila lidhet me sulmin, dhe me vendim të prokurorit i...
ShowBiz

Enca: Artistët shqiptarë që janë homoseksualë duhet të dalin hapur

Enca Haxhia ka përcjellë një mesazh për artistët meshkuj homoseksualë shqiptarë, që sipas saj duhet të dalin publikisht. Përmes një postimi, këngëtarja shprehet se duhet të tregojnë veten e tyre të vërtetë dhe të mos bëjnë një jetë të dyfishtë duke paguar modele për t’i postuar në rrjetet sociale. “Ka...
Lajme

Komandanti i KFOR-it e bën të qartë: Nuk lejojmë trazira!

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajori Ferenc Kajari, në një intervistë ekskluzive për RTK-në, e cila do të transmetohet sonte, ka folur për situatën e sigurisë në Kosovë, veçmas në veri të vendit si dhe për mundësitë e trazirave në rast të mosarritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, sa i përket...
1 2 3 4
Page 1 of 4