archive22 Gusht, 2022 - 23:38

Lajme

“Lamtumirë QKUK”, ikën nga sektori publik edhe drejtori i Anestezionit

Drejtori i anestezionit në QKUK, Nehat Baftiu nëpërmjet një njoftimi në facebook, ka treguar se ka dhënë dorëheqje nga detyra si Anesteziolog & Reanimator në Klinikën e Anesteziologjisë dhe Mjekimit Intenziv pranë ShSKUK-së. “Unë, Prof.Asoc.Dr. Nehat Baftiu, nga data 01.09.2022 ofroj dorëheqje të parevokueshme nga detyra ime si Anesteziolog &...
Shëndeti

‘Magjia’ e kumbullave për shëndetin tonë, ja sëmundjet që shërojnë

Ekspertët shëndetësorë të ushqimit thonë se kumbullat neutralizojnë efektet negative të radikaleve të lira, si dhe mbrojnë kundër zhvillimit të kushteve shëndetësore, si: astma, artriti, stroke dhe kanceri. Antioksidantët e gjetur në këtë frutë mbrojnë trupin nga radikalet e lira që përshpejtojnë procesin e plakjes. Zea Xanthin, një karotenoid i...
Shëndeti

Puna para kompjuterit shton nevojën për këtë vitaminë

Pothuajse të gjithave na lidh puna me kompjuterin dhe na duhet të rrimë shpesh herë me orë të tëra para tij. Duke u fokusuar në ekranin e kompjuterit, sytë gjithmonë reagojnë ndaj pikave të ndritshme dhe të errëta. Ndaj ata që punojnë në kompjuter kanë nevojë për vitaminë A. Sytë...
Lajme

Kryeministrja finlandeze merr përgjigjen e testit të drogës

Kryeministrja e Finlandës, Snna Marin ka rezultuar negative në testin e drogës së kryer pas publikimit të disa videove ku ajo shfaqet duke festuar me miqtë e saj. Kjo është bërë e ditur ditën e sotme nga zyra e shtypit e kryeministres finlandeze. Kujtojmë që kryeministrja Marin iu nënshtrua testit...
1 2 3 4
Page 1 of 4