archive21 Gusht, 2022 - 23:25

Sporti

A do të pensionohet Joshua? Tregon promovuesi i boksierit britanik

Eddie Hearn ka hedhur poshtë çdo pretendim për një pensionim të mundshëm nga Anthony Joshua dhe këmbënguli që luftëtari i tij do të rikthehet pas humbjes së dytë të njëpasnjëshme ndaj Oleksandr Usyk të Ukrainës. Promovuesi i britanikut është i bindur se humbja shkatërruese nuk ishte fundi i rrugës për...
Lajme

Mot i ndryshueshëm për pesë ditët e ardhshme

Fushat me presion të ulët të cilat kanë përfshirë vendin, do të vazhdojnë ndikimin e tyre edhe për gjatë javës së ardhshme, duke ndikuar të kemi një mot të ndryshueshëm. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, pjesët e para të ditës, zakonisht fillojnë me rreze dielli, të cilat do të zëvendësohen...
Lajme

Djaloshi hip mbi veturë për t’ia larë xhamin në Prishtinë

Një fëmijë ka hipur mbi veturë për t’ia larë xhamin e përparmë të veturës një shoferi në qendër të Prishtinës. Videoja u publikua në faqen “Vrojtuesit e lagjes” dhe aty thuhet se këta fëmijë “ka dyshime që kontrollohen nga rrjete kriminale”. “Shumë fëmijë shihen rrugëve të Prishtinës duke kryer punë...
Lajme

Rrebeshe shiu dhe breshri në disa qytete të Kosovës

Mot i ligë me rrebeshe shiu dhe breshëri ka përfshirë sot disa vise të Kosovës. Reshjet e shumta të shiut kanë bërë që disa nga rrugët e qyteteve të Pejës, Gjilanit e Prizrenit të jenë të mbuluara me ujë. Reshje të dendura gjatë pasdites janë regjistruar edhe në kryeqytet. Ndryshe,...
1 2 3
Page 1 of 3