archive19 Gusht, 2022 - 22:12

Lajme

Grenelli lavdëron Kurtin: Është negociator i fortë

Ish i dërguari i posaçëm i Shtëpisë së Bardhë për dialogun, Richard Grenell, tha se është i shqetësuar nga zhvillimet në negociatat e dialogut Kosovë-Serbi. Ai, në një video-konferencë të organizuar nga Instituti i Parë Politik Amerikan, tha se dialogu ka kollapsuar, por ka lavdëruar aftësitë e kryeministrit Albin Kurti...
Lajme

Petkoviq: Kurti i refuzoi të gjitha propozimet tona

Në rundin e dialogut në Bruksel, Serbia ka prezantuar propozime për zgjidhjen e çështjes së targave dhe dokumenteve serbe para 1 shtatorit, por ato nuk janë pranuar nga Kosova. Kështu deklaroi më 19 gusht, shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Petar Petkoviq, gjatë një konference për media të...
Lajme

Zyrtari i Vuçiqit shihet duke i reklamuar tabelat e Kosovës RKS

Zyrtari serb, Petar Petkoviq, që drejton të ashtuquajturën Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, ka folur sot para mediave për takimin e djeshëm mes Kryeministrit Albin Kurti dhe Presidentit serb, Aleksandër Vuciq. Petkoviq thotë se Vuciq ka dhënë dje dy propozime në tavolinën e bisedimeve në Bruksel, por që...
1 2
Page 1 of 2