archive18 Gusht, 2022 - 23:59

Lajme

Vjen reagimi nga SHBA për takimin e sotëm mes Kurtit e Vuçiqit

Shtetet e Bashkuara u bënë thirrje të enjten Kosovës dhe Serbisë që të vazhdojnë dialogun, pasi takimi mes palëve në Bruksel përfundoi pa rezultat. Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Ned Price tha në konferencën e përditshme për shtyp se Uashingtoni po e ndjek me vëmendje dhe përparësi situatën. “Nga ajo...
Lajme

Çitaku: Kryeministri Kurti në Bruksel nuk përfaqëson LVV-në

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka kërkuar nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, që të mos lejojë të degradohet procesi i dialogut me Serbinë. Çitaku për ‘Klan Kosova’ ka thënë se kryeministri duhet të negociojë marrëveshjen gjithëpërfshirëse që në mes ka njohjen reciproke me Serbinë, e jo reciprocitetin. “Ajo çfarë...
1 2 3 5
Page 1 of 5