archive17 Gusht, 2022 - 23:25

Lajme

Nuk ka qetësi te Rruga B në Prishtinë

Pak minuta më parë, një person është plagosur në Rrugën B në rrethana që ende nuk janë të njohura. Në këto pamje të dërguara në Gazetën Express shihet teksa ambulanca e merr me barele të lënduarin teksa ka edhe forca të Policisë të pranishme. Policia ende nuk ka dhënë detaje...
Lajme

Donika Kadajt i humb qeni, kërkon ndihmë për gjetjen e tij

Ish-deputetja Donika Kadaj Bujupi, ka njoftuar se ka humbur qenin e saj. E shqetësuar për fatin e tij, ajo ka kërkuar nga qytetarët që kushdo që ka informacione të kontaktoj në numrin e telefonit. Kadaj Bujupi thotë se ndjehet e mërzitur me zhdukjen e qenit të saj të quajtur “Lucky”....
Lajme

Vritet një person në afërsi të stadiumit

Gjuajtje me armë zjarri janë raportuar pak minuta më parë në Elbasan, pranë stadiumit “Elbasan Arena”. Burime bëjnë me dije se një person është qëlluar me armë teksa hipte në makinë, duke mbetur i vdekur në vend. Viktima është identifikuar si Madrit Ulqinaku, i cili është qëlluar me armë me...
Lajme

Grenell ka një porosi për Kurtin pas takimit me Stoltenbergun

Ish-emisari amerikan, Richard Grenell, është deklaruar pas takimet dhe konferencës së presidentit serb, Aleksadar Vuçiq dhe Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Ai në Twitter ka shkruar se se njerëzit brenda NATO-s besojnë që presidenti serb, Aleksandër Vuçiq ishte i detajuar sot, teksa shton se edhe Kurti duhet të...
Biznes

E FUNDIT/ Bordi ndryshon çmimet e karburanteve

Bordi i Transparencës në datë 17 Gusht 2022, në mbledhjen e radhës vendosi: ✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil i standardit SSH EN 590 të jetë jo më shumë se 227 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 215 lekë/litër. ✅Çmimi i shitjes me pakicë...
Lajme

Kush është ndërmjetësi i heshtur i bisedimeve Kosovë -Serbi?

Kryeministri Albin Kurti në një intervistë për BBC-në në serbisht tha se ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill është ndërmjetësi i heshtur i bisedimeve Kosovë-Serbi. Kryeministri Kurti ka komentuar deklaratën e Hill se Kosova duhet të flasë për formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Shefi i qeverisë kosovare...
Lajme

“Çështja e besimit s’i përket shtetit”, Artan Fuga: S’kam nxjerrë asnjë vajzë nga mësimi pse ishte e mbuluar

Profesori dhe akademiku Artan Fuga përkrah iniciativën e çdo vajze shqiptare që të mbajë shami në kokë si simbolikë fetare islame sa kohë ajo respekton ligjin. Kurse debatin politiko-mediatik e konsideron krejt të kotë përderisa çështja sipas tij është zgjidhur në Kushtetutën e Kosovës, në orientimin e shtetit drejt vlerave...
Lajme

Vjedhje e rëndë në këtë fshat të Prishtinës

Një dukuri e shpeshtë që po terrorizon blegtorët ne vende të ndryshme në Kosovë dhe që është shndërruar në shqetësim janë vjedhjet e bagëtive. Një rast i tillë ka ndodhur në fshatin Lebanë në Prishtine, shkruan Gazet Sinjali. Burimet nga Prokuroria bëjnë me dije se rasti u zbulua pas denoncimit...
1 2 3 4
Page 1 of 4