archive16 Gusht, 2022 - 23:55

Lajme

Publikohet agjenda e takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen të enjten më 18 gusht në Bruksel, pas më shumë se një viti nga takimi i tyre i fundit, në kuadër të dialogut të ndërmjetësuar nga BE-ja. Takimi i nivelit të lartë mbi dialogun Prishtinë-Beograd do...
ShowBiz

“Rihanna” jep intervistë për televizionin nga Kosova

Modelja dhe blogeria e njohur, Priscilla e cila ka një ngjajshmëri të madhe me këngëtaren më famë botërore, Rihanna ka dhënë një intervistë për mediumin kosovar. Braziliania, Priscilla ka dhënë për herë të parë një intervistë për një medium nga Kosova, “TëVë1”. Intervista duket se është realizuar në shtëpinë e...
Lajme

Vdes babai i dy dëshmorëve të kombit, Fatmir dhe Blerim Ademi

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka shprehur ngushëllime familjes Ademi nga Bresalci i Gjilanit për vdekjen e Musli Ademit. Ai ka qenë babai i dy dëshmorëve të kombit, Fatmir dhe Blerim Ademi. Haradinaj thotë se prindër si Musliu, kanë qenë më meritorët për lirinë e Kosovës pasi rritën fëmijët e...
Lajme

Alma Lama: Gratë me shami në Kosovë janë të nënshtruara!

Alma Lama ish-ambasadore e Kosovës në Itali thotë se mbajtja e shamive nga gratë myslimane përfaqëson nënshtrimin. Gjatë një debati në Euronews Albania lidhur me kërkesën për rikthimin e shamive në shkolla për vajzat myslimane, ish-ambasadorja ka debatuar ashpër me avokaten Migena Balla, e cila e cilësoi një të drejtë...
1 2 3
Page 1 of 3