archive15 Gusht, 2022 - 23:27

Lajme

Buzhala: Rryma më së shumti vidhet në rajonin e Mitrovicës

Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala në një intervistë për “Info Magazinën” në Klan Kosova ka thënë se kanë dërguar deri në 5 mijë lëndë brenda vitit në gjykatë për vjedhje të rrymës. Por, sipas tij rreth 80 për qind e këtyre lëndëve nuk janë shqyrtuar fare. “Ky duhet të jetë...
ShowBiz

Vjollca Haxhiu flet për sëmundjen që e shkëputi nga muzika

Vjollca Haxhiu padyshim është një nga artistët shumë të suksesshme në estradën shqiptare. Ajo mbrëmë në Prive Reality rrëfeu shumë gjëra nga jeta e saj personale por edhe profesionale. Artistja foli për shkëputjen nga muzika shkaku i sëmundjes. Si instistuan miqtë e saj? Të gjitha i kuptoni në videon më...
ShowBiz

Majlinda tregon trupin e zjarrtë në xhinse farmerk

Majlinda Zeka nuk është emër jo i komentuar në mediat rozë. Bukuria e saj dhe trupi i përsosur e bënë atë të marr vëmendje gjithmonë, shkruan InfoKosova. Së fundi ajo kishte veshur një pal xhinse farmer, e qe dukej mjaftë e zjarrtë. Kujtojmë Majlinda u bë e njohur për publikun...
Lajme

Kthehet furnizimi i rregullt me energji elektrike

Ministria e Ekonomisë ka njoftuar se është kthyer furnizimi i rregullt me energji elektrike . Përmes një komunikate, ME ka njoftuar se kjo është mundësuar nga bashkëpunimi mes Kosovës dhe Shqipërisë. Komunikata e plotë: Kthehet furnizimi i rregullt me energji elektrike Nr.86/22 Prishtinë, 15.08.2022 – Duke u nisur nga situata...
Lajme

Reagon KOSTT: Udhëzuam reduktimin e rrymës deri në stabilizim të situatës

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës-KOSTT ka njoftuar opinionin që si rrjedhojë e mosbalancës në mes të konsumit të energjisë elektrike në vend dhe energjisë së siguruar për mbulim të konsumit nga operatorët përgjegjës në treg, janë shkaktuar devijime të theksuara ndaj sistemit interkonektiv të...
Biznes

ATK-ja mbledh gati gjysmë milioni borxhe nga bizneset

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka njoftuar sot se ditën e premte ka inkasuar borxhe në vlerë 416.250 euro nga 18 subjekte biznesore. Në njoftimin për media thuhet bazuar në përgjegjësitë e Departamentit për Menaxhimin e Mbledhjes së Borxheve janë përzgjedhur 18 subjekte me obligime të papaguara në vlerë prej...
1 2 3
Page 1 of 3