archive13 Gusht, 2022 - 23:35

Lajme

Agjencia e Emergjencave ngre alarmin, paralajmëron përmbytje në Kosovë

Agjencia Menaxhimit Emergjent AME paralajmëron se mund të ketë vërshime të shpejta në zona të caktuara të Kosovës, sipas rekomandimeve të IHMK-së. AME apelon qytetarët të jenë të kujdesshëm kujdesshëm për shmangien e të gjitha rreziqeve të mundshme dhe të ngritët vigjilenca, rrjedhimisht edhe të bëhen përgatitjet e nevojshme në...
Lajme

Rrufeja godet një person në Llaushë të Skenderajt

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 18:00 në fshatin Llaushë të Skenderajt, ku një 62-vjeçar dyshohet se është goditur nga rrufeja. Burimet e 02 Press brenda Emergjencës, kanë bërë të ditur se kanë pranuar thirrje për ndihmë pasi një person në lagjen Babaj ndodhet pa ndjenja në...
Lajme

Babai i Hashim Thaçit viziton familjen e Kadri Veselit

Haxhi Thaçi, babai i ish-presidentit Hashim Thaçi ka shkuar për vizitë tek familja e ish-kryekuvendarit Kadri Veseli. Në një fotografi në shtëpinë e Veselit shihen babai i Thaçit dhe familjarët e Kadri Veselit. Kujtojmë se Thaçi dhe Veseli gjenden në paraburgim në Hagë që nga nëntori i vitit 2020. Mbi...
Interesante

Si mund ta kuptoni kur një person ju gënjen?

Si dallohet një gënjeshtar? Kjo gjë varet plotësisht nga fakti, nëse ke të bësh me një gënjeshtar me përvojë, apo pa përvojë. Gënjeshtarët rastësorë janë lehtësisht të dallueshëm. Këta gënjejnë vetëm atëherë, kur ndodhen në një situatë pa zgjidhje, duke e parë atë si e vetmja rrugë shpëtimi. Për shembull,...
1 2 3 4
Page 1 of 4