archive11 Gusht, 2022 - 23:38

précis

Si ta rifitojmë shprehinë e leximit të thellë?

Nga: Nilanjana Roy / The Financial Times Shumica e lajmeve të frikshme që kanë të bëjnë me industrinë e librit, prodhojnë kryetituj të pazakontë që më së miri është të lexohen si sajesa. Romani është i gjallë, pavarësisht parashikimeve të shumëfishta për fundin e tij; deri tash Kindle ka dështuar...
ShowBiz

Gold AG kërkon lejimin e shamisë, i bashkohet peticionit

Në rrjete sociale tash e sa ditë ka filluar një kampanjë për ndryshimin e udhëzimit administrativ për lejimin e shamisë në shkolla. Ndërsa sot është lansuar websajti për peticionin për ndryshimin e këtij udhëzimi, shkruan lajmi.net. Këtë peticion e ka përkrahur edhe artisti i njohur shqiptar Gold Ag me anë...
Lajme

Arrihen mbi 10 mijë nënshkrime në peticionin online për shaminë në shkolla, kërkesa do dërgohet në kryeministri dhe në MAShT

Mbi 10 mijë nënshkrime tashmë janë arritur në platformën apo peticionin online me kërkesën që të ndryshohet udhëzimi administrativ i cili e ndalon bartjen e mbulesës në shkollat e mesme. Sipas njërit prej organizatorëve të fushatës dhe njëkohësisht peticionit, Durim Berisha, nënshkrimet do të ju dërgohen kryeministrit të Kosovës Albin...
Tech

Çmimet e pronave virtuale në Metaverse po shënojnë rekorde

The Economist “Qesharake dhe interesante.” Kjo është përmbledhja e arkitektëve për ambientet e zyrave në ndërtim e sipër në Crypto Valley, një distrikt biznesi i Decentraland, një platformë virtuale e ndërtuar në Ethereum. Ndërtesa – në pronësi të Tokens.com, një investitor blockchain do të jetë një kryqëzim midis një klubi...
1 2 3 4
Page 1 of 4