archive10 Gusht, 2022 - 23:41

Tech

Si të fitoni para nga TikTok, këto janë tri mënyrat

Raporti tregon se përdoruesit e TikTok shpenzojnë mesatarisht 45.8 minuta në ditë në platformën e ndarjes së videove, në dallim nga 45.6 minutat që do të akordojnë në YouTube. Pavarësisht imitimit të TikTok me veçori të shkurtra video si “Instagram Reels”, llogaritë e Instagramit për një mesatare prej 30.1 minuta...
Lajme

Krimeja mund të jetë poshtërimi më i madh për Putinin!

Shpërthimet masive në një aeroport ushtarak rus në Krime u pritën me gëzim në Ukrainë dhe tronditje në Moskë. Autoritetet ruse hodhën poshtë me shpejtësi zërat për një sulm raketor ukrainas, duke fajësuar për shkatërrimin e municioneve që shpërthyen në bazë. Ndërsa zyrtarët ukrainas nuk e morën drejtpërdrejt përgjegjësinë, një...
Biznes

​Sa orë lejohet të punohet jashtë orarit të punës në Kosovë?

Puna jashtë orarit të rregullt të punës në Kosovë është diçka që diskutohet vazhdimisht nga punonjësit (gjithmonë me pakënaqësi). Si punëdhënësi ashtu edhe punonjësit duhet ta kuptojnë që edhe kjo çështje është ligjërisht e rregulluar, prandaj të dyja palët duhet t’i dinë të drejtat e veta. Çka është puna jashtë...
Lajme

Stuhi shiu, breshër dhe rrufe, çfarë ndodh me motin ditën e enjte

Shqipëri - Ditën e enjte, në vend sërish do të ketë ndikim të rrymave ajrore të paqendrueshme në mesditë. Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakëta e mesatare, të cilat do të marrin zhvillim kryesisht në lindje e juglindje. Në këto zona parashikohen shtrëngata shiu, breshër si dhe shkarkesa...
ShowBiz

Dua Lipa merr vëmendjen e Mark Zuckerberg

Gjiganti i mediave sociale, Facebook i ka dhënë notën 10-të Dua Lipës. Ylli shqiptar me famë botërore, e cila është një ndër këngëtaret më të suksesshme të momentit, i ka kaluar këto ditë në Kosovë ku interpretoi në festivalin “Sunny Hill”, që u mbajt për katër ditë në Prishtinë. Këngëtarja...
Lajme

“BeerFest Kosova”, zbulohen datat dhe lokacioni i festivalit

BeerFest Kosova është festivali i birrës që organizohet në Kosovë. Kjo ngjarje ka karakter promocional dhe argëtues, me ç’rast brende të ndryshme të birrave marrin pjesë me çmime promocionale dhe oferta interesante për adhuruesit e birrës, shkruan lajmi.net. Ky festival po rikthehet edhe këtë vit, me datat 19, 20 dhe...
Lajme

Reshje shiu gjatë kësaj jave në Kosovë, paralajmërohen përmbytje

Ulje e temperaturave dhe të reshura shiu ditëve të ardhshme. Në fundjavë priten reshje më të dendura shiu, lokalisht mundësi për përmbytje, parashikon “Prishtina Weather”. 10.08.2022 – Përgjatë pjesës së dytë të javës, mbeten ende parashikimet për një mot më jostabil, ku nga dita e premte edhe priten më shumë...
Biznes

Elon Musk shet një pjesë të madhe të aksioneve të Tesla-s

Themelues i Tesla-s, Elon Musk, ka shitur ditët e fundit aksione të kompanisë me vlerë 7 miliardë dollarë, vetëm disa muaj pasi ai tha se nuk donte të shiste më aksione nga prodhuesi i makinave elektrike. Sipas “Wall Street Journal”, dokumente tregojnë se, Musk ka shitur gjithsej 7.9 milionë aksione...
1 2 3
Page 1 of 3