archive9 Gusht, 2022 - 19:18

Lajme

KESCO aplikon për rritje të tarifave të energjisë

Zyra e Rregullatorit për Energji (ZRRE) ka njoftuar se sot ka pranuar Aplikimin për Shqyrtim të Jashtëzakonshëm të Të Hyrave të Lejuara Maksimale për Furnizuesin me Shërbim Universal (FSHU). ZRR-ja ka njoftuar se FSHU kërkesën e saj e bazon në mos-disbursimin e subvencionit të zotuar nga Qeveria e Republikës së...
Lajme

Sindikata e Policisë: IPK arrestoi policë pa siguruar prova

Sindikata e Policisë së Kosovës ka reaguar për arrestimet e zyrtarëve policorë që janë bërë nga IPK. Përmes një komunikatë, kjo sindikatë ka thënë se zyrtarët policorë janë akuzuar për vepra kriminale, pa siguruar prova. “Sindikata e Policisë së Kosovës, arrestimet e fundit në pikat kufitare, i konsideron të papranueshme...
Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditën e mërkurë

Ditën e mërkurë vendi do të ndikohet nga relativisht të njëjta kushte atmosferike. Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash mesatare dhe hera-herës deri të dendura. Vranësirat në relievet kodrinore dhe malore të vendit do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët. Lokalisht këto reshje...
Lajme

“Paranojak e intaçor”, Memli Krasniqi shpërthen ndaj Kurtit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka thënë se kryeministri Albin Kurti po funksionon mbi imagjinata paranojake e me inate politike, duke bllokuar buxhetin për qytetarët dhe komunat e Kosovës për investime kapitale, ndërsa nga ana tjetër flet për luftë. “I humbur në rrëmujën e paaftësisë qeverisëse, pa...
1 2 3
Page 2 of 3