archive8 Gusht, 2022 - 23:47

ShowBiz

Shuki për Shemin që tentoi të këndonte në “Sunny Hill” për Adem Jasharin: Burg 90 ditë edhe vlerësim psikiatrik

Shemi nga grupi “Ilirët”, ka zbuluar se është arrestuar pasi është nisur për të kënduar këngën e Adem Jasharit në “Sunny Hill”. Këtë e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës përmes një komunikate për shtyp. Sipas policisë, Shemi është arrestuar për arsye të thyerjes së rregullave të festivalit. Pas këtij...
Shkencë

Shkencëtarët tregojnë se kur mund të vijë fundi i botës

Yjet lindin, jetojnë dhe vdesin. Dielli nuk është i ndryshëm, dhe ai do të ‘vdesë’ një ditë. Ndërsa disa të tjerë mendojnë se dielli ka ekzistuar para lindjes së njerëzimit dhe do vazhdojë të ekzistojë deri në përjetësi. Por së fundmi është një grup studiuesish që besojnë se kanë deshifruar...