archive6 Gusht, 2022 - 22:25

Lajme

Mosnjohja e pesëshes së BE-së, qeveria kritikohet për pasivitet

Vazhdimi i qëndrimit refuzues të njohjes së pavarësisë së Kosovës nga pesë vendet e Bashkimit Evropian, shihet si shqetësuese në vend. Shpërfillja e Kosovës gjatë vizitës së kryeministrit spanjoll në Ballkanin Perëndimor dhe mos lëvizja e pozicioneve të Greqisë, Sllovakisë, Rumanisë dhe Qipros për njohjen e Kosovës po i faturohet...
Lajme

Vrasja në Lipjan, pamje nga vendi i ngjarjes

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në Lipjan ku një person është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur, shkruan Insajderi. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, thuhet se ngjarja ka filluar pas një konflikti verbal dhe fizik në mes pesë personave, e cila më pas ka eskaluar edhe...
Lajme

Vrasja në Lipjan, dy të dyshuar janë në arrati

Një person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur, pas një mosmarrëveshje, e cila ka ndodhur në orët e mbrëmjes në Lipjan. Rasti është konfirmuar për Klankosova.tv nga zëdhënësja për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. Policia ka bërë të ditur se dy persona janë arrati, pasi të...
Lajme

Personi që u vra në Lipjan është një 22-vjeçar

Një i ri është vrarë mbrëmë në Lipjan, e dy persona të tjerë janë plagosur. Rasti ka ndodhur në një lokal në rrugën “Lidhja e Prizrenit”. Gazeta Express merr vesh se personi që ka mbetur i vrarë është një 22-vjeçar, me inicialet D.G. Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar...
Lajme

Një i vrarë dhe dy të plagosur në Lipjan

Një person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur, pas një mosmarrëveshje, e cila ka ndodhur në orët e mbrëmjes në Lipjan. Rasti është konfirmuar për Klankosova.tv nga zëdhënësja për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. “Rreth orës 23:40, policia ka marrë informatën për një vrasje të ndodhur...
Lajme

Ky është parashikimi i motit për sot

Prishtina Weather ka bërë të ditur se edhe sot do të mbajë mot i nxehtë me diell dhe vranësira. Ndërsa sa i përket ditëve të ardhshme, sipas PW-së, të dielën ka mundësi për riga shiu, derisa të hënën rrebeshe me bubullima. Ditën e diel me mundësi për riga lokale shiu...
1 2
Page 1 of 2