archive5 Gusht, 2022 - 23:21

Lajme

Aksion i Policisë së Kosovës, arrestohen katër persona

Dy persona janë ndaluar për 48 orë, pasi gjatë kontrollimit të objekteve të të dyshuarve janë sekuestruar: substancë narkotike-marihuanë me peshë prej 121.2 gr.; nëntë bimë kanabis–sativa; një armë gjahu dhe 159 copë fishekë. Të dyshuarit janë L.K., (viti i lindjes 1999, mashkull, kosovar) dhe M.K., (viti i lindjes 1975,...
Lajme

Shkuan për t’i marrë 200 milionë, iu doli Asociacioni

Kryeministri Albin Kurti dhe Presidentja Vjosa Osmani nuk e lëshuan rastin për të marrë pjesë në ceremoninë në Uashington, ku Kosovës do t’i jepeshin mbi 200 milionë dollarë. Më pas doli se e kishin aranzhuar edhe takimin me Sekretarin Amerikan të Shtetit, përmbajtjen e të cilit, të plotë, vetë ata,...
Lajme

Temperatura të larta, nga kjo ditë përkeqësohet moti në Kosovë

Mbetet nxehtë edhe në fundjavë, të dielen mundësi për rrebeshe e bubullima. Javën e ardhshme mot jostabil me shi e bubullima, lokalisht edhe stuhi shiu. 5.08.2022 – Mot më i nxehtë po parashihet për ditën e shtunë, e kryesisht me diell. Ditën e diel orëve të pasdites paraqiten kushte edhe...
1 2 3 4
Page 1 of 4