archive1 Gusht, 2022 - 21:56

Lajme

Politikanët serbë rrahen në qendër të qytetit Apatin, për shkak të mospajtimeve rreth Kosovës

Dy këshilltarë komunal në Apatin të Serbisë, Dejan Baçiq nga koalicioni “Moramo”, Millorad Mrgja dhe kryetari i Këshillit lokal nga partia Radikale serbe, janë rrahur në qendër të këtij qyteti serb, ku shumë qytetarë të habitur shikonin të shokuar. Sipas informacioneve jozyrtare të nova.rs, deri të rrahja erdhi si pasojë...
ShowBiz

Rekomandohet që Sunny Hill-it përsëri t’i ndërrohet lokacioni, në Gërmi mund të dëmtohet biodiversiteti

Grupi “Qytetarët aktivë” në Facebook kanë bërë të ditur se është protokolluar kërkesa e Institutit të Kosovës për Mbrojtjen e Natyrës që Festivali “Sunny Hill” mos të mbahet në Gërmi. Si arsye për këtë është përmendur dëmtimi i natyrës, biodiversitet dhe faunës në Peisazhin e Mbrojtur të Gërmisë. Ky është...
Lajme

Çfarë do të ndodhte nëse Serbia do ta sulmonte Kosovën

Eksperti i strategjisë së mbrojtjes së NATO-s , Thomas Theiner, ka thënë se mbrëmë presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, e ka marrë një mesazh të qartë nga ana e aleancës nëse e sulmon Kosovën. Theineri ka treguar se çka do të ndodhte nëse Serbia do të sulmonte Kosovën. “Mbrëmë oficerët...
Lajme

Rakiq drejtuar Kurtit: Mos iu fol serbisht qytetarëve

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, i është drejtuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti se serbët e duan Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. “Edhe një natë pa gjumë për popullin serb, e tillë ka qenë ditët, muajt, vitet, por edhe dekadat e kaluara”, tha ai në një konferencë për...
1 2 3
Page 1 of 3