archive31 Korrik, 2022 - 23:46

Lajme

”Kthejeni Thaçin”, Richard Grenell reagon mbi zhvillimet në veri

Ish-emisari special amerikan për dialogun, Richard Grenell ka reaguar mbi zhvillimet e sotme të fundit në veri të vendit. Ai përmes twitter shkruan se, shqiptarët e dinë se problemi është kryeministri Albin Kurti dhe për këtë gjë, mbetet një fatkeqësi për sekretarin Anthony Blinken, përcjell Klankosova.tv. Si rezultat, ai shkruan...
Lajme

Tensionet në veri mbi reciprocitetin, deklarohet ambasadori Hovenier

Ambasadori i Shteteve të Bashkaura të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovennier, ka bërë të ditur se ka pëfunduar takimin me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. ”Një nga arsyet që u takova me presidenten Osmani dhe kryeministirn Kurti qe, për t’u thënë që duhet ta shtyejnë për 30 ditë...
Lajme

Abdixhiku: Mbështesim institucionet e Kosovës, reciprociteti është e drejtë e çdo shteti sovran

Kreu i partisë opozitare Lidhja Demokratike e Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka përkrahur Qeverië e Kosovës për vendosjen e reciprocitetit ndaj Serbisë. “Mbështesim angazhimin e institucioneve të Kosovës për shtrirjen e ligjshmërisë në gjithë territorin e Republikës. Reciprociteti është e drejtë e çdo shteti sovran”, thuhet në një shkrim të Abdixhikut...
Lajme

Eurodeputeti alarmon: Serbia e nxitur nga Rusia mund ta sulmojë Kosovën

Riho Terras, eurodeputet, ka thënë se Serbia mund ta sulmojë Kosovën, duke u frymëzuar nga Rusia e Vladimir Putinit. Ai tha se NATO-ja dhe Bashkimi Evropian duhet të qëndrojnë të fortë. “Raportimet nga Kosova janë shumë shqetësuese. Përfaqësuesja e Putlers (bahskimi i emrave Putin dhe Hitler) Serbia po mëson nga...
Lajme

Zhvillimet dramatike në Veri, Vuçiq i drejtohet serbëve!

Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq, iu drejtua publikut nga zyra e tij. Vuçiq që në fillim ka pretenduar se “situata është shumë e ndërlikuar dhe e vështirë për popullin serb dhe se ashtu vazhdon të jetë me dekada”, transmeton gazeta serbe B92. Ai thotë se “situata kurrë nuk...
Lajme

Gazetari britanik ka një kërkesë për KFOR’in

Gazetari britanik që ka raportuar nga Kosova në të kaluarën ka kërkuar nga KFOR-i që të informojë lidhur me situatën në Kosovë. Në një postim në twitter, ai ka thënë se komunikimi duhet të jetë një pjesë e madhe e asaj që bën KFOR, sidomos në një kohë kur në...
1 2 3
Page 1 of 3