archive30 Korrik, 2022 - 22:59

Lajme

Mjekja në Prishtinë sulmohet nga 15 qenë endacakë

Një mjeke e cila punon në Qendrë Klinike të Mjekësisë Familjare në pasditën e sotme është sulmuar nga 15 qentë endacakë. Rasti ka ndodhur pranë QKMF-së e afër ambasadës së Zvicrës, rreth orës 19:00 Paparaci mëson se bëhet fjalë për mjeken Kimete Surdulli. Mediumi Paparaci është interesuar për gjendjen e...
Lajme

Varrosen në Malishevë burrë e grua që vdiqën në aksidentin tragjik në rrugën Podujevë-Prishtinë

Çifti mërgimtar, Shemsedin dhe Mervete Sopaj, janë varrosur në Malishevë, pasi vdiqën si rezultat i një aksidenti në magjistralen Prishtinë-Podujevë. Çifti Sopaj po ktheheshin në vendlindje nga Sllovenia kur ndodhi aksidenti tragjik. Ata ishin bashkë me dy fëmijët e tyre të cilët kanë shpëtuar, dhe aktualisht po trajtohen në spital,...
Lajme

Stuhi të forta në Kosovë: Këto zonat priten të goditen

Sipas parashikimeve të fundit, duket se stuhitë janë fuqizuar edhe më shumë në krahasim me parashikimet paraprake. Në orët vijuese pritet gradualisht të ketë zhvillime të vranësirave, fillimisht duke gjeneruar rrebeshe të izoluara shiu dhe ndonjë shkarkesë elektrike përreth zonave malore, por duke mos përjashtuar edhe ndonjë zonë të ulët....
Lajme

Ky shtet u jep qytetarëve deri 100 euro në muaj për naftë

Parlamenti grek ka miratuar disa ndryshime ligjore, të cilat parashikojnë subvencionim të çmimit të karburantit për çdo person që është rezident në Greqi dhe është taksapagues në këtë vend. Aplikimet do të fillojnë që nga dita e hënë në platformën vouchers.gov.gr për fazën “karta e karburantit 2”, që ka të...