archive28 Korrik, 2022 - 23:04

Lajme

SHBA ofron 10 milionë dollarë shpërblim për këdo që ka këtë informacion për këtë person

Departamenti Amerikan i Shtetit po ofron një shpërblim deri në 10 milionë dollarë për informacion mbi ndërhyrjen e dyshuar ruse në zgjedhjet amerikane, raporton Sky News, transmeton Paparaci. “Departamenti kërkon informacion mbi Agjencinë e Kërkimeve të Internetit LLC (“IRA”), Yevgeniy Viktorovich Prigozhin dhe entitetet dhe bashkëpunëtorët e lidhur rusë për...
Lajme

Rrëzohet vinçi nga erërat e fuqishme, bie mbi një veturë

Moti i ligë, me reshje e erë të fuqishme, ka përfshirë sot edhe komunën e Gjilanit. Nga mediat lokale, është raportuar edhe për rrëzimin e një vinçi, i cili ka rënë mbi një veturë. Gazeta Express nga burime brenda Policisë së Kosovës, ka marrë vesh se si pasojë e aksidentit,...
Biznes

ATK: Janë fshehur mbi 6 milionë euro qarkullim

Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar se pas hetimeve kanë gjetur mbi 6 milionë euro qarkullim të fshehur nga tre sektorë specifikë. ATK thotë se është duke vazhduar me monitorimin e personave juridik/bizneseve dhe personave fizike, të cilët përfitojnë nga rrjetet sociale, kriptovalutat, si dhe nga pjesa e shpronësimeve. “Vetëm...