archive27 Korrik, 2022 - 11:58

Lajme

Serbët e veriut kundërshtojnë targat RKS, kërcënime nëpër vetura

Qytetarët serbë në veri të Mitrovicës janë kërcënuar sërish mbrëmë, pasi që në automjetet e tyre dikush gjatë natës ka vendosur letra me mbishkrimin “regjistrim më i lirë i targave KM”, “mund të udhëtosh normalisht”, “e gjithë bota i pranon targat KM” etj., duke paralajmëruar kështu qytetarët që të mos...
Lajme

Dialogu temë kryesore, Departamenti amerikan i Shtetit deklarohet për takimin e Blinken me Osmanin e Kurtin

Në faqen zyrtare të Departamentit të Shtetit Amerikan kanë lëshuar një njoftim të shkurtër pas takimit në Washington, të Sekretarit Antony Blinken me krerët e shtetit të Kosovës, presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Sipas njoftimit, Blinken ka falendëruar Kosovën për pritjen e afganëve, qëndrimin dhe mbështetjen për Ukrainën....
Lajme

Qeveria e Kosovës del me komunikatë për takimin e Kurtit e Osmanit me Blinkenin, të gjitha temat që u diskutuan

Në kuadër të vizitës zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kryeministri Albin Kurti dhe Presidentja Vjosa Osmani Sadriu u pritën në takim nga Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken. Siç njofton Zyra e Kryeministrit, Sekretari Blinken theksoi partneritetin e qëndrueshëm midis Shteteve të Bashkuara dhe Republikës së Kosovës dhe...
Lajme

Blinken deklarohet për takimin me Osmanin e Kurtin: ShBA mbështet integrimin euroatlantik të Kosovës

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka shkruar për takimin që e pati me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti në Departamentin e Shtetit në Washington D.C. Blinken përmes Twitterit tha se SHBA-të mbështesin integrimin euroatlantik dhe ndërkombëtar të Kosovës si dhe dialogun me Serbinë. Bliken përmendi...
1 2 3
Page 3 of 3