archive27 Korrik, 2022 - 16:30

Lajme

Boris Johnson flitet se mund të jetë shefi i ri i NATO-s

Boris Johnson po përflitet se mund të jetë Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s, pasi mandati i Jens Stoltenberg të përfundojë vitin e ardhshëm. Figura të larta të Partisë Konservatore në Mbretërinë e Bashkuar kanë qenë ata që kanë konfirmuar të parët lajmin për agjencinë e lajmeve britanike, The Telegraph, dhe...
Lajme

Nesër seanca e Kuvendit, ky është rendi i ditës

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen nesër për të zhvilluar seancën e radhës plenare. Seanca e Kuvendit të Kosovës është paralajmëruar të nis në ora 10:00. Në kuadër të rendit të ditës janë gjithsej 11 pika, transmeton lajmi.net. Një seancë tjetër e Kuvendit të Kosovës pritet të zhvillohet...
Lajme

Duda Balje: Do të votoj dhe flas si mendoj vet, jo si të do VV-ja

Në mes tensioneve dhe debateve të shumta në mes pozitës dhe opozitës është zhvilluar sot mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022. E gjithë kjo për shkak të propozimit të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, për largimin e...
Lajme

Paralajmërohet stuhi shiu për nesër

Prishtina Weather ka njoftuar se nesër do të ketë stuhi shiu. Të premten dhe të shtunën pritet të ketë më shumë diell dhe të jetë sërish më nxehtë. Fusha jostabile që kanë përfshi vendin ditën e sotme, mbesin edhe ditën e enjte që sjellin deri tek zhvillime të rrebesheve me...
1 2 3
Page 2 of 3