archive27 Korrik, 2022 - 22:57

Lajme

Osmani thotë se marrëveshja 236.7 milionëshe me MCC-në është investimi më i madh në Kosovë me dekada

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur në ceremoninë e nënshkrimit të Marrëveshjes për Programin Kompakt, në vlerë të përgjithshme prej 236.7 milionë dollarësh, ndërmjet Kosovës dhe MCC-së në Uashington. Ajo ka thënë se kjo marrëveshje vërteton partneritetin Kosovë-SHBA dhe që Kosova është e gatshme të përqafojë të ardhmen e...
Lajme

Kurti: Ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjes me MCC-në, festë e një pune të pashoq e të dy ekipeve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar sot para nënshkrimit të marrëveshjes së Kosovës me MCC-në. Kurti deklaroi se sot është një ditë historike për Kosovën dhe Amerikën. “Është një ditë historike për Kosovën dhe ShBA-në, sinjalizon partneritetin për qëllime të përbashkëta”, tha Kurti gjatë fjalimit të tij në ceremoninë...
Lajme

Nënshkruhet marrëveshja mes MCC-së dhe Kosovës

Është nënshkruar Marrëveshja mes Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit dhe Kosovës për projektin Kompakt, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Nënshkrimin nga ana e Kosovës e ka vënë Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli. Në ceremoni ishin të pranishëm edhe Presidentja Vjosa Osmani dhe Kryeministri Albin Kurti, të cilët mbajtën edhe fjalime....
Lajme

Pamje të rrufeve që goditën sonte Prishtinën

Pasditen e të mërkurës mbrëma, një stuhi kaloi mbi pjesë të Kosovës duke shkaktuar intensitet të lartë të reshjeve të shiut si dhe rrufe. Mendim Rugova ka kapur disa fotografi të bukura të rrufeve që goditën kryeqytetin e Kosovës, Prishtinës. Stuhi pati edhe në Ferizaj dhe Kacanik, ku janë shkaktuar...
Biznes

Gjermania në kërkim të punëtorëve, ka mungesa në 148 profesione

Mungesa e punëtorëve në Gjermani është në rritje si në industri, ashtu edhe në zejtari ose në kujdesin shëndetësor. Marrja e forcave të specializuara nga jashtë nuk po funksionon. Pritet reforimi i ligji të migracionit. Kjo darkë mund të kishte qenë një darkë e bukur. “Unë kisha rezervuar një tavolinë...
1 2 3
Page 1 of 3