archive26 Korrik, 2022 - 23:25

Biznes

Nervozohet pushuesi në Ksamil: Një peshk i kushton mbi 64 euro

Çmimet në restaurantet në jug të Shqipërisë po vazhdojnë të shkaktojnë indinjatë të thellë tek pushuesit, pasi që të njëjtat kanë pësuar një rritje të madhe. I fundit që e ka denoncuar një rast të tillë, është një pushues nga Ohri i Maqedonisë. Ai ka publikuar faturën, ku në një...
Lajme

A po ndryshojnë raportet e Kurtit me SHBA-në?

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë kthesë në diskursin e tij, por edhe në qasjen ndaj raporteve të Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vlerësojnë përfaqësues të partive opozitare në Kosovë dhe njohës të çështjeve politike. Kurti, bashkë me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, pritet të takojnë të...
Lajme

Mot me shi në dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën dhe të enjten do të mbajë mot i ndryshueshëm, ndërsa parashihet të ketë edhe reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-20 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-35 gradë Celsius. “Do të fryjë erë e...
Biznes

Thirrje për aplikim përfitim nga Qeveria për këto kategori të qytetarëve

Vazhdimi i thirrjes publike për financim të aktiviteteve që kanë për qëllim ngritjen e nivelit të punësimit të pjesëtarëve të komuniteteve jo-shumicë. Të nderuar aplikues,Zyra e Kryeministrit/Zyra për Çështje të Komuniteteve ju njofton që Thirrja publike për financim të aktiviteteve që kanë për qëllim ngritjen e nivelit të punësimit të...
Lajme

Pacientes i hiqet tumori 10 kg në Spitalin e Pejës

Një paciente e gjinisë femërore e moshës 39 vjeçare është operuar me sukses në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, duke ia larguar një tumor të peshës prej 10 kilogramëve. Pacientja e diagnostifikuar me tomor të vezorëve për më shumë se 1 vit ka kërkuar shërim në shumë Institucione shëndetësore publike...
Lajme

50 vjeçari gjendet pa shenja jete në shtëpinë e tij

Një 50 vjeçar është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në Mitrovicë, në rrugën “Artim Jashari”. Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar Avni Zaiti, zëdhënës i policisë për rajonin e Mitrovicës. Zaiti tha se me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në Institutin e...
Lajme

Gjendet i pajetë një 22 vjeçar në bregdet të Durrësit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës, ku një i ri 22 vjeçar është gjetur pa jetë në bregdetin e Durrësit. I riu me inicialet L.C. dyshohet se ka humbur jetën si pasojë e një infarkti. Ngjarja ndodhi rreth orës 14:00, në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, raporton Tch, transmeton...
Lajme

Specialja veç sa s’e shpall fajtor Veselin: Është në dijeni për mundësinë e një dënimi të madh

Prokuroria e Specializuar në Hagë e konsideron kriminel ish-kryepalamentarin Kadri Veseli. Gjykatësi Nicolas Guillou i konsideron goxha të bazuara këto pretendime dhe të martën vendosi t’ia zgjaste paraburgimin Veselit. Gjykata Speciale konsideron se ka ende arsye për ta mbajtur Kadri Veselin në paraburgim. Në vendimin e fundit, Specialja e pa...
Lajme

Përballje e ashpër e kandidatëve për kryeministër të Britanisë

Rishi Sunak dhe Lizz Truss janë përballur me njëri-tjetrin sa i përket të ardhmes së ekonomisë britanike, në debatin e tyre të parë televiziv. Ish-sekretari britanik i Thesarit dhe ministrja e Jashtme britanike garojnë për pozitën e kryetarit të Partisë Konservatore, pozitë që mundëson me automatizëm edhe pozitën e kryeministrit,...
1 2
Page 1 of 2