archive25 Korrik, 2022 - 23:27

Interesante

Shpella mijëra vite e vjetër që po habit studiuesit

Po kthehemi në Indi, tani aty ku gjejmë shtretërit mahnitës të shpellave jo shumë larg qytetit Punë. Ky sistem i përpunuar i shpellave, i cili është i tëri pjesë e së njëjtës faltore budiste dhe është gdhendur drejtpërdrejt në shkëmbinj duke përdorur teknologji të panjohura për ne, është pak më...
ShowBiz

Ndahet nga jeta aktori i Titanikut

Aktori David Warner, i cili luajti në filma si The Omen dhe Tron, ka vdekur në moshën 80-vjeçare nga një sëmundje e lidhur me kancerin. Familja e tij tha se ata po ndanin lajmin “me një zemër jashtëzakonisht të rëndë”. Warner ishte gjithashtu i njohur për rolin e ndihmësit të...
Shëndeti

Katër ushqimet më të këqija për trurin tuaj

Truri juaj është organi më i rëndësishëm në trupin tuaj. Ai mban të rrahurat e zemrës suaj, frymëmarrjen e mushkërive dhe funksionimin e të gjitha sistemeve në trupin tuaj. Kjo është arsyeja pse është thelbësore që truri juaj të funksionojë në gjendje optimale me një dietë të shëndetshme. Disa ushqime...
Lajme

Aksion i madh i Policisë së Kosovë, disa të arrestuar

Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit ka realizuar dy operacione policore në Prizren dhe Obiliq të cilat kanë rezultuar me arrestimin e shtatë personave të dyshuar të përfshirë në aktivitete kriminale Rasti i parë është realizuar sot në Obiliq, ku dyshohet se dy personat e...
Biznes

Shtrenjëtohet edhe bureku në Prishtinë nga sot!

Krahas rritjes së vazhdueshme të çmimeve të produkteve esenciale, ngritje ka shënuar edhe çmimi i burekut. 02 Press merr vesh se nga dita e sotme në disa furra në kryeqytet, çmimi për burek ka shkuar në 1.20 cent. Deri më tani çmimi ka qenë në 1 euro kurse nga sot...